Yüksek Enflasyon, Venezuela Yatırımcılarını Kripto Paraya Yönlendirdi!  - 2022

Yüksek Enflasyon, Venezuela Yatırımcılarını Kripto Paraya Yönlendirdi!  – 2022Latin ülkesindeki yüksek enflasyon oranları yüzünden Venezuela yatırımcılarının kripto para birimi kullanımı hızla artımaya devam ediyor.

Venezuela, Latin Amerika’da 2021’deki kripto para birimi popülerleşmesinden yararlanan ülkelerden biri olarak görülüyor. Ciddi bir ekonomik krizin milli para biriminde aşırı enflasyona yol açmasının arkasından, Latin ülkesi önemli ölçüde kripto tabanlı Peer-to-peer (P2P) ödemelerine yöneldi.

Ülke ek olarak ulusal mikro işletmeler oluşturmaya yardımcı olan play to earn (P2E) oyunlarının, kripto madenciliğinin ve kripto ticaretinin yükselişinden de yararlandı.

Venezuela’da Kripto Ödemeleri Trend Haline Geldi

Kripto para piyasası, yenilikçi, merkezi olmayan ve Venezuela’nın da aralarında bulunmuş olduğu ekonomik olarak istikrarsız ülkelere binlerce fırsat sunduğu için öne çıkıyor. İspanyolca konuşan ülkenin ekonomisinin düşüşte olduğu düşünüldüğünde, ülke sakinleri kripto piyasası ile iç içe bir durumda.

Kriptonun Venezuela’daki mahalli para birimi olan Bolivar Soberano’dan daha mühim olduğu bu standartlar kapsamında, milli bölgede kriptoyla ödeme teşvik ediliyor. Ayrıca Chainalysis, vatandaşların kripto para birimlerindeki ödemeleri gerçekleştirmek için Binance, Valù ve Reserve kullandığını belirtti.

Birkaç Latin ülkesi kripto para birimleri konusunda yansız bulunmasına rağmen, Venezuela P2P ödemelerini teşvik etmede bir adım önde görünüyor. Raporlar, birkaç Venezüella şirketinin kriptoları bir ödeme yöntemi olarak kullanmayı kabul ettiğini gösteriyor. Ancak, bu firmalar çoğunlukla Bitcoin, USDT ve DASH kullanıyorlar.

Son olarak Latin ülkesi, 2021’de Bitcoin’in yükselişinden bu yana kripto madenciliğini destekliyor. Kripto para madenciliğini destekleyen ilk 10 Latin ülkesi arasında bulunuyor.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,999.11 0.59%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,302.18 2.3%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.474899 2.68%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.444512 3.36%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.60 3.85%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061019 3.45%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.28 2.74%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 52.53 3.02%