Yıldız Teknik Üniversitesi “NFT’ye Giriş” Dersini Duyurdu - 2022

Yıldız Teknik Üniversitesi “NFT’ye Giriş” Dersini Duyurdu – 2022Yıldız Teknik Üniversitesi NFT’ye Giriş dersini başlatıyor.

Son zamanlarda birçok üniversite Blockchain, Metaverse ve NFT alanında eğitimler ve yeni girişimler başlatıyor. Geçtiğimiz ay Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi seçmeli dersler havuzuna NFT’ye Giriş dersini ekledi.

Şimdi ise Yıldız Teknik Üniversitesi bu alanda yenilikçi bir adım attı. Cumartesi günü bir duyuruya gore Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde “Introduction to NFT” şu demek oluyor ki NFT’ye Giriş dersi başlayacak. Dr. Öğr. Üyesi İsmail Erim Gülaçtı’nın yürüteceği ders üniversitenin ilk toplumsal seçimlik dersi olacak.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dr. Öğr. Üyesi İsmail Erim Gülaçtı’nın yürüteceği ve üniversitemizin ilk sosyal seçimlik dersi NFT fakültemiz bünyesinde açılmıştır. Üniversitemizin bütün öğrencilerinin seçimine açıktır. Ders ingilizce ve türkçe olarak iki öbek halinde yürütülecektir.”

Güney Kore’nin biri olan üniversitelerinden kabul edilen Hoseo Üniversitesi, mezuniyet töreninde öğrencilerinin tümüne sertifikalarını NFT olarak vermişti. Türkiye’de ise bu girişime örnek olarak Bartın Üniversitesi, Türk-İslam bilim adamlarının tanıtıldığı biyografik eserlerle NFT sektörüne adım atmıştı.

Hızla yayılan ve sürekli yeni girişimler duyulan NFT sektörü büyümeye devam ediyor. Ocak ayında toplam NFT satış kütlesi ise 15 milyar doları geçti.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlginizi çekebilir:

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,224.35 0.79%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,319.08 0.89%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.475421 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.447939 2.83%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.07 2.05%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061419 2.46%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.42 2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.42 1.33%