web 3.0 coinleri popüler
web 3.0 coinleri popüler

Web 3.0 Coinleri Nedir? Web3 Projesi ve Web 3.0 Tokenleri Hangileri

Günümüze bomba gibi düşen web 3.0 coinleri ve tokenleri hangileridir? En çok kazanç getirebilecek potansiyelli web 3.0 ve metaverse coinlerini içeren ilgili makalemize devam ederek bilgilenebilirsiniz. Web3 olarakta adlandırılan Web 3.0 blok zincirlerine dayalı ve internetin merkezi olmayan sürümünün bir fikridir. 2020’den itibaren kripto para seven insanlarında katkılarıyla günümüze kadar popülerlik kazandı.

Web 1.0 (1989-2005): Statik web olarakta isimlendirilen Web 1.0, 1990’larda sınırlı bilgilere erişim sunmasına rağmen ilk ve en güvenli internetti. 1989 yılından 2005 yılına kadar kullanımına devam edildikten sonra Web 2.0’a geçiş yapıldı.

Web 2.0 (2005): Web 2.0 diğer adıyla sosyal web; JS (Javascript), HTML5, CSS3 vb. teknolojilerdeki gelişmelerle beraber interneti çok daha etkileşimli hale getirdi. Youtube, instagram, facebook, wikipedia ve benzeri daha pek çok kullanıcı deneyimi yüksek etkileşimler sunan web siteleri, platformları oluşturulması sağlandı.

Web 3.0 Nedir
Web 3.0 Nedir

Web 3.0: Web3, AI yani yapay zeka aracılığıyla kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı hedeflemekle beraber 3D grafikler, yapay zeka, anlamsal ağ ve her yerde kullanılabilmesi şeklinde dört temel özellikten güç alıyor.

Web 3.0 Tokenleri Hangileri ? Web 3.0 Coinleri

En popüler Web3 diğer adıyla Web 3.0 coinlerine, tokenlerine değinelim isterseniz. Makalenin genelini kapsamakla beraber bu yazıda anlatılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Şimdi sizlere kazanç potansiyel yüksek web 3.0 coinleri ve tokenlerini sıralayalım.

 1. Chainlink (LINK)
 2. Filecoin (FIL)
 3. Theta Network (THETA)
 4. The Graph (GRT)
 5. Basic Attention Token (BAT)

İşte sizlere en popüler ve potansiyelli Web 3.0 coinleri. İlgili coinlerin büyük bir bölümü Binance ve popüler borsalarda listelenmiş vaziyette. Bunun dışında ilginizi çekebilecek diğer popüler Web3 kripto paraları ise:

 • HoloChain (HOT)
 • Helyum (HNT)
 • Bittorent (BTT)

Önde gelen ilgi çekici web3 kripto para projeleri olarak göz atabilirsiniz.

Anlık kripto para haberleri: Tıkla git

Web3 Projesi Nedir?

Web 3.0 diğer adıyla Web3, İnternetin eşten eşe (peer to peer, p2p) ve merkeziyetsiz (decentralized) olarak kullanılabilecek, tamamıyla blok zinciri üzerinde blok zinciri destekli bir şekilde kişiselleşmiş halini temsil etmekte. Şuanda aktif olarak kullandığımız Web 2.0 merkezi alt yapısı nedeniyle belirli bir merkezi güç tarafından kontrol altında tutulmakta.

Bilgilerin belirli bir kesim tarafından kontrol edilmesi insanları kaygılandırması ve tamamen özgürlükçü ve kontrol altında tutulmaktan uzak bir yol izleyen Web 3.0, ilerleyen dönemde adını daha da çok duyacağımız bir proje olma yolunda gidiyor. Web 3.0 internet projesi olmakla birlikte pek çok kripto para web 3.0 alanındaki blok zinciri tarafında ve benzeri unsurlarda web 3.0 coinleri olarak projeyi desteklemekte.

BlockFi Kripto Para Anketi Yayınlandı  - 2022
web3 projeleri

Web3 Inu Nereden Satın Alınır?

Web3 INU, günümüzde uzun zamandır çok popüler olmakla beraber web 3.0 coinleri arasında da yer alıyor. Adım adım nasıl WEB3 INU alınır buna değinelim:

 • CoinMarketCap resmi sitesine girin.
 • Sağ üstte yer alan arama sekmesinden Web3 INU şeklinde arama yapın.
 • Çıkan seçeneğe basarak CoinMarketCap üzerinde yer alan piyasalar bölümünden satıldığı borsaları görebilirsiniz.
 • Buy butonuna basarak satın almanız yeterli.

Metaverse Coinleri Nedir? Geleceği Var mı?

Günümüzün gözdesi Metaverse, sanal gerçekliği blok zinciriyle buluşturmakla birlikte kripto para dünyasında da büyük bir önem taşıyor. Metaverse coinleri, projeleri ve çok daha fazla içerikle donatılmış bu evren gelecekte sıklıkta duyacağımız, mükemmeliğin farklı bir evresine benziyor.

Facebook adını Meta olarak değiştirerek Metaverse çılgınlığı ve serüveninin pimini çekmiş oldu. Kripto para camiasında da pek çok duymuş olduğumuz Metaverse coinleri gelecekte büyük potansiyeller taşıması nedeniyle yatırımcıların en büyük öncelikleri arasında yer almakta. Şirketlerle beraber herkesin kolayca yatırım yapabileceği metaverse tokenlerini ve coinlerini popülerliğine göre sıraladık.

 1. Decentraland (MANA)
 2. The Sandbox (SAND)
 3. Axie Infinity (AXS)
 4. Theta Network (THETA)
 5. Enjin Coin (ENJ)

Bütün rehber içeriklerimiz: Tıkla git

Başta olmak üzere pek çok metaverse projesi bulunmakta. Bunlarla beraber daha yeterli popülerliğe ve potansiyeline ulaşamamış potansiyelli kripto paralar ise Star Atlas (ATLAS), MOBOX (MBOX) ve Ontology (ONT) olarak basitçe belirtilebilir.

WEB Nedir? Web’in Açılımı Nedir Ve Ne İçin Kullanılır

Web, internet üzerinde yer alan servislerden bir tanesidir. World Wide Web yani WWW olarakta adlandırılan Dünya çapındaki internet üzerinde yayınlanan bağlantı içerisindeki dökümanlardan oluşmuş bilgi sistemidir.

Web interneti temel alır yani Web’in temeli internettir. İnternet üzerinde kurulmuş olan web, İnternet’in mekanizmalarının pek çoğunun kullanılmasına olanak sağlar. Dünya üzerinde yer alan diğer yüz binlerce bilgisayara bağlanmamıza olanak sağlamaktadır.

web nedir
web nedir

Üzerinde Web Uygulamalarının Yüklü Olduğu Bilgisayara Ne Denir?

Web uygulamaları yüklü olan bilgisayara WebOS yani Web Operating System denir. WebOS, Web yüklü uygulamalara erişimini sağlayan kullanıcı arayüzüdür. Bunu normal işletim sistemlerinin arayüzü olarak da düşünebiliriz. Ana sayfa

Sonuç Olarak

İlgili makalemizde Web 3.0 coinleri ve tokenlerini, Metaverse coinlerini ve çılgınlığını ve Web’in ne olduğunu anlattık. Umuyoruz ki ilgili makalemiz işinize yaramıştır.

Instagram: @nasilcoin
Telegram kanalımız: t.me/nasilcoin

İlgili makalemizi beğendiyseniz bunu yorumlar bölümünde belirterek bize destek olabilir, diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz <3

 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
 • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
 • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%