Vodafone, Blockchain Tabanlı Yeni Platformunu Başlattı - 2022

Vodafone, Blockchain Tabanlı Yeni Platformunu Başlattı – 2022Vodafone, bağlı cihazlara müşteri adına güvenilir işlemler gerçekleştirme yetkisi veren blockchain destekli bir platform başlattı.

Resmi bir açıklamaya nazaran, Digital Asset Broker (DAB) isimli yeni platform, Nesnelerin İnterneti (IoT) platformunun gücünden yararlanıyor. Ayrıca, Vodafone müşterilerinin yeni “Nesnelerin Ekonomisi“nden yararlanmalarına yardımcı olacak.

Günümüzde çoğu bağlı cihaz ve sensör, İnternet üstünden malumat toplar ve gönderir. Ancak Vodafone’un yeni ‘Economy of Things‘ platformu bunun ötesine geçiyor. Doğrulanmış bağlı cihazların, araçların, zeki kent mobilyalarının ve makinelerin, kullanıcının müdahalesi olmadan sorunsuz ve güvenli bir halde işlem yapmasına olanak tanır.

Vodafone’un yeni platformu, kendi kompleks altyapısını oluşturan işletmeler yerine, herhangi bir cihaza benzersiz bir dijital kimliğe haiz olacak. Daha sonra mobil SIM tarafından garanti altına alınan cüzdan ve ödeme teknolojisini kullanarak diğer cihazlarla güvenli bir şekilde yazışma kurabilir ve muamele yapabilir.

Platform, blockchain teknolojisi kullanılarak garanti altına alınmıştır. Vodafone DAB’ye bağlı tüm cihazlar doğrulanır. Ardından güvenilir ve şifreli linkler üzerinden veri, para alışverişi ve ticareti için otomatik olarak yetkilendirilir.

 “Avrupa ve Afrika’daki müşterilerimiz için firma içi yeni, ölçekli platformlar inşa ediyoruz. En son platformumuz olan bu, gündelik nesnelerin ve cihazların bizim adımıza pazarlık yapabileceği, hizmetleri satın alabileceği ve satabileceği yeni Nesnelerin Ekonomisini yönlendirecek.”

Vodafone Baş Teknoloji Sorumlusu Johan Wibergh, “Ortaklıkları hızla genişletmek ve ekosistemi dünya genelinde diğer özellikleri ve ödeme planlarını içerecek halde genişletmek için diğer birçok şirketle etken olarak konuşuyoruz” dedi.

Hizmet, 28 Şubat Pazartesi günü, elektrikli araçları Newbury, İngiltere’deki bir şarj noktasına özerk ve emin bir biçimde bağlayan pazar lideri bir denemede yayınlandı.  Sürücülere, mevcut en yakın şarj noktasının durumu ve uyumluluğu hakkındaki reel zamanlı bilgiler gönderilir. Son olarak araçlarına zahmetsizce şarj etme yetkisi verilebilir.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,034.00 1.44%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.91 1.13%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.488916 1.39%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429341 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.71 1.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063558 2.29%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.15 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 1.99%