Vestel Metaverse Dünyasına Adım Atıyor - 2022

Vestel Metaverse Dünyasına Adım Atıyor – 2022Türkiye’nin kabul edilen teknoloji devlerinden Vestel, Metaverse evrenine giriş yapıyor.

Metaverse alanına öncülük edecek bu girişimlerle Vestel bu alanda şirketini bir adım öteye taşımayı planlıyor. Çalışanlar ve tüketiciye yönelik değişik deneyimlerin yanında, sanal fabrika gibi uygulamalar yer alacak.

Vestel’in yatırım  arasında “IoT, Artırılmış Gerçeklik ve Yapay Zeka’, uzun süreden beri mühim bir yer tutuyor..Şirket ek olarak, Vestel Ventures vesilesiyle doğrudan Artırılmış Gerçeklik alanında etkinlik gösteren bir şirkete yatırım yaparak bu Metaverse, firmanın yeni girişim alanı oldu. Ve bununla birlikte Metaverse’de sanal showroom projesini başlattığını duyurdu.

Oluşturulacak 3 boyutlu çözümler ile ürünleri deneyimlemek, bilgi almak ve alışveriş yapmak gibi pek çok farklı hizmet olacak. Şirket ek olarak yakın zamanda Metaverse mağazasını da açmayı planlıyor. 

Vestel CEO’su Turan Erdoğan açıklamalarında:

“Akıllı teknolojiler Vestel’i Vestel meydana getiren en önemli bileşenlerden biri. Teknolojiyi dünyayı daha iyi bir yer haline getirme amacıyla kullanıyoruz. Akıllı teknolojilerin yaygınlaşmasıyla zeki metropoller ve parlak zeka evlerin arttığı, öğrenime uzaktan erişimle fırsat eşitliğinin sağlandığı, sanal gerçekliğin iş yaşamına istikamet verdiği, yapay zekânın hayatımızın mühim bir parçası olacağı bir gelecek bizi bekliyor ve bu gelecek hiç de uzak değil. Vestel olarak bu geleceğe hazırlanıyoruz. Şimdi de somut bir adım atarak yeni dijital kainat Metaverse evreninde ilk Vestel mağazamızın açılışını yapacağız” 

“Metaverse evreni ve blok zinciri çözümlerini doğru anlamak, tanımak ve kalıcı adımlar atabilmek için yatırım sürecimizin başından itibaren Meta(Facebook) ile dirsek temasındayız. Meta’nın yol gösterici olarak konumlandığı bu iş ortaklığı bizim için fazlaca kıymetli. Bunun bizim için oldukca büyük güç olduğuna inanıyorum. Bundan sonra Meta ile çok daha yakın emek vererek güncel kalıp gelişmeleri hızlı biçimde takip edip uygulamaya alacağız. Bu uzun soluklu bir macera ve teknolojik gelişmelerin tamamlanması paralelinde gelişmelere süratli adapte olmak bizim en büyük ayrışma noktası olacak” dedi.

Değişme öncülük etmeye devam edeceklerini belirten Erdoğan, “Dünyamız büyük bir hızla değişiyor. Bu değişime ayak uyduran değil, en süratli halde adapte olan, büyük bir çoğunluğuna öncülük eden bir marka olarak değişime öncülük etme rolümüzü dijital evrende varoluşla destekleyeceğiz” dedi.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%