Ünlü CEO: Faiz Artışı Kripto İçin Harika Ama Bu Tarihe Dikkat! - 2022

Ünlü CEO: Faiz Artışı Kripto İçin Harika Ama Bu Tarihe Dikkat! – 2022
Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Fed Faiz Oranı Artışlarının Kripto paralar ve Blockchain İçin Harika Olduğunu Söyledi.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, gelecek ay ürem artırımı olasılığı laf mevzusu olduğunda, piyasa katılımcılarının minik teferruat için büyük resmi kaçırdığına inandığını söylemiş oldu. Olası faiz artış senaryolarını piyasaların yanlış anladığını vurguladı. Ayrıca kripto yatırımcılarını vergi günü için uyardı.

“Bu durumda, piyasaların bunu harbiden yanlış anladığına ve ürem oranlarındaki artışın (bence bunun olacağı ve olmaya devam edeceği oldukca açıktı.) gerçekten çok da kötü olmadığına dair çok güçlü bir inancım var kripto için. Ve diğer varlık sınıflarına kıyasla, aslında blockchain fiyatları için gerçekten mükemmel.”

Morehead, Bitcoin (BTC) ve kripto varlıklarının çoğunluğunun Federal Rezerv’in kalıcı enflasyonla savaşım etmek için faiz oranlarını artırma planının ortasında piyasaların düşmesinin yanlış anlaşıldığını söylüyor.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead

 “Tahviller, açıkçası, oranlar yükseldiğinde fiyatlar düşer. Bence bu artış tahvilleri öldürülecek. Hisse senetleri gibi diğer pek oldukça şeyin iskonto edilmesi ihtiyaç duyulan nakit akışları vardır. Bu da getiriler daha yüksekse daha düşük fiyatlar demektir. Bu bununla birlikte gayrimenkul ve diğer birçok varlık türü için de geçerlidir.”

Kripto odaklı hedge fonunun başkanına gore, dijital varlıklar yükselen oranlardan etkilenmedikleri için diğer varlıklardan benzersiz.

“Blockchain altın şeklinde nakit akışı odaklı bir şey değildir. Bence her şey söylendiğinde ve yapıldığında yatırımcılara bir seçenek verilecek: Bir şeye yatırım yapmaları gerekiyor ve oranlar yükseliyorsa, blockchain en cazibeli olanı olacak.”

Kripto ve Finansal Piyasalar

CEO Morehead ek olarak geleneksel finansal piyasalar ve kripto arasındaki mevcut korelasyonun sürmeyeceğini söyledi. Bitcoin’in (BTC) son 11 yıldaki tarihsel eğiliminin bir grafiğine atıfta bulunarak, Bitcoin’in toparlanacağını tahmin ediyor. Bitcoin şu anda trendin %60 altında işlem görüyor…

Kaynak: Pantera Capital

“Sanırım piyasalar geri dönüş meydana getirecek. Çok kuvvetli bir halde toplanmamıza haftalar veya birkaç ay kaldı. Piyasa için oldukça iyimseriz. Ayrıca fiyatların nispeten ucuz bir yerde bulunduğunu düşünüyoruz.”

Vergi Günü Yaklaşıyor.

Son olarak, Pantera Capital vergi periyodunun yaklaşması nedeniyle piyasa fiyatlarının daha da düşebileceğini belirtti. Şirket, kripto para yatırımcılarının 19 Nisan’a kadar vergi ödemelerini gerçekleştireceği için varlıklarını satabileceğini düşünüyor. Pantera Capital’e göre, bir çok kripto para yatırımcısı bu sektörde yeni. “Full kripto paralara yatırım yaptıklarını düşünürsek, vergilerini ödemek için kripto para satmaktır.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,224.35 0.79%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,319.08 0.89%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.475421 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.447939 2.83%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.07 2.05%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061419 2.46%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.42 2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.42 1.33%