Ünlü CEO: Faiz Artışı Kripto İçin Harika  - 2022

Ünlü CEO: Faiz Artışı Kripto İçin Harika  – 2022
Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Fed Faiz Oranı Artışlarının Kripto paralar ve Blockchain İçin Harika Olduğunu Söyledi.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, önümüzdeki ay faiz artırımı olasılığı laf mevzusu olduğunda, piyasa katılımcılarının küçük teferruat için büyük resmi kaçırdığına inandığını söyledi. Olası faiz artış senaryolarını piyasaların yanlış anladığını altını çizdi.

“Bu durumda, piyasaların bunu harbiden yanlış anladığına ve ürem oranlarındaki artışın (bence bunun olacağı ve olmaya devam edeceği oldukça açıktı.) harbiden çok da kötü olmadığına dair oldukca güçlü bir inancım var kripto için. Ve öteki mevcudiyet sınıflarına kıyasla, aslına bakarsak blockchain tutarları için harbiden harika.”

Morehead, Bitcoin (BTC) ve kripto varlıklarının çoğunluğunun Federal Rezerv’in kalıcı enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını artırma planının ortasında piyasaların düşmesinin yanlış anlaşıldığını söylüyor.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead

 “Tahviller, açıkçası, oranlar yükseldiğinde fiyatlar düşer. Bence bu artış tahvilleri öldürülecek. Hisse senetleri şeklinde öteki pek oldukça şeyin iskonto edilmesi ihtiyaç duyulan nakit akışları vardır. Bu da getiriler daha yüksekse daha düşük fiyatlar demektir. Bu bununla birlikte gayrimenkul ve diğer birçok varlık türü için de geçerlidir.”

Kripto odaklı hedge fonunun başkanına gore, dijital varlıklar yükselen oranlardan etkilenmedikleri için öteki varlıklardan benzersiz.

“Blockchain altın benzer biçimde nakit akışı odaklı bir şey değildir. Bence her şey söylendiğinde ve yapıldığında yatırımcılara bir seçenek verilecek: Bir şeye yatırım yapmaları gerekiyor ve oranlar yükseliyorsa, blockchain en çekici olanı olacak.”

Kripto ve Finansal Piyasalar

CEO Morehead ayrıca geleneksel finansal piyasalar ve kripto arasındaki mevcut korelasyonun sürmeyeceğini söylemiş oldu. Bitcoin’in (BTC) son 11 yıldaki tarihsel eğiliminin bir grafiğine atıfta bulunarak, Bitcoin’in toparlanacağını tahmin ediyor. Bitcoin şu anda trendin %60 altında muamele görüyor…

Kaynak: Pantera Capital

“Sanırım piyasalar geri dönüş meydana getirecek. Çok güçlü bir halde toplanmamıza haftalar yada birkaç ay kaldı. Piyasa için fazlaca iyimseriz. Ayrıca fiyatların nispeten ucuz bir yerde olduğunu düşünüyoruz.”

Son olarak, Pantera Capital vergi periyodunun yaklaşması sebebiyle piyasa fiyatlarının daha da düşebileceğini belirtti. Şirket, kripto para yatırımcılarının 19 Nisan’a kadar vergi ödemelerini gerçekleştireceği için varlıklarını satabileceğini düşünüyor. Pantera Capital’e gore, bir çok kripto para yatırımcısı bu sektörde yeni. “Full kripto paralara yatırım yaptıklarını düşünürsek, vergilerini ödemek için kripto para satmaktır.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,003.00 1.55%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.42 1.26%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.492646 0.93%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428953 1.39%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.49 2.44%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063444 2.27%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 2.36%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.40 2.72%