Ukrayna ordusu için Bitcoin bağışları artıyor  - 2022

Ukrayna ordusu için Bitcoin bağışları artıyor  – 2022Ukrayna geniş çaplı bir taarruz altında kalırken Ukrayna ordusuna meydana getirilen Bitcoin (BTC) bağışları artıyor.

İngiltere merkezli blockchain çözümleme firması Elliptic’in verilerine bakılırsa, Ukrayna ordusunu destekleyen en büyük kuruluşlardan önde gelen Come Back Alive’a Cuma günü şimdiye kadar 1 milyon dolardan fazla değerde 26 BTC bağışlandı.

Ukrayna ordusu için hayır amaçlı bir bağış toplama sayfası Patreon sayfası kapansa da, kuruluşun Bitcoin cüzdanına meydana getirilen bağışlar Cuma günü 1 milyon Amerika dolarını aşmayı başardı.

Fortune’a göre bağışlanan yaklaşık miktar 1.000 ila 2.000 dolar civarında ve öbek son iki günde minimum 317 bireysel bağış aldı. Twitter ve Facebook şeklinde sosyal medya platformlarında Ukrayna yanlısı gruplar ve kripto yanlısı topluluklar da katkıda bulundu.

Elliptic’e nazaran, kripto para birimlerindeki bağışlardaki artış, dijital varlıkların “internasyonal bağışçıların bu gruplara yapılan ödemeleri engelleyen finansal kurumları atlamasına imkan tanıdıkları olan mühim bir alternatif finansman yöntemi olarak ortaya çıktığını” gösteriyor.

Aktivistler, kriptoyu Ukrayna ordusunu askeri teçhizat, tıbbi araç-gereç ve insansız hava araçlarıyla donatmanın yanı sıra birinin Rus paralı askeri veya casusu olup olmadığını belirlemek için tasarlanmış bir yüz tanıma uygulamasının geliştirilmesine finanse etmek de dahil olmak üzere muhtelif amaçlar için kullanılıyor.

Bankalara ve kripto para birimi platformlarına blok zinciri çözümleme araçları satan Elliptic’in baş bilim adamı Tom Robinson, “Kripto para, hükümetlerin zımni onayıyla, kitlesel fonlama harbinde giderek daha fazla kullanılıyor” dedi.

Analizlere gore, bu gruplara toplamda birkaç yüz bin dolar değerinde yüzlerce kripto varlık bağışı yapılmış oldu. Ve 2021’de yüzde 900’ün üzerinde bir artış yaşandı. Elliptic, bu gönüllü gruplar ve STK’lar tarafından kullanılan ve bir çok geçen sene boyunca toplam 570.000 doların biraz üzerinde fon alan birkaç kripto para cüzdanı belirledi.

Son olarak, Ukrayna Siber İttifakı, geçtiğimiz sene arasında 100.000 dolara yakın Bitcoin bağışı aldı. Ukrayna Savunma Bakanlığı da askerleri için yasal para birimlerinde yapılan bağışları kabul etmek için belirlenmiş bir banka hesabı oluşturdu. Ayrıca Kripto para fiyatları, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi üstüne son iki hafta içinde düşüş eğiliminde.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,901.13 0.22%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,305.71 1.05%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.493068 2.34%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.448903 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.63 2.68%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061897 1.33%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.39 1.7%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.12 1.18%