Ukrayna Dogecoin Bağışlarını Açtı, Elon Musk’tan Destek İstedi  - 2022

Ukrayna Dogecoin Bağışlarını Açtı, Elon Musk’tan Destek İstedi  – 2022Ukrayna, Rusya’nın işgali devam ederken ordusuna yönelik bağışlar için kabul ettiği kripto para birimlerinin sayısını artırdı.

Ukrayna için bağışlanan fonlar 35 milyon dolara terfi etti. Ülke, bağışlar için dogecoin ve diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başladı. Ukrayna, Rusya’nın işgali devam ederken ordusuna yönelik yapılan bağışlar için kabul etmiş olduğu kripto para birimlerinin sayısını artırdı.

Çarşamba günü, Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, insanların bağış olarak DogeCoin (DOGE) gönderebileceğini söyledi. Dogecoin, başlangıçta bir meme kripto para birimi olarak başlamış olan ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk tarafından sevilen bir kripto para birimidir. Genellikle popüler internet şakalarına atıfta bulunan bir “memecoin” olarak adlandırılır.

Ukrayna hükümeti, Musk ve Dogecoin’in kurucularından bir cevap almayı umarak Dogecoin bağışlarına desteğini deklare etti. Dogecoin’in kurucusu, bazılarının bağışlandığını ve tüm bunlardan sonrasında ülkenin iyileşmesini ve daha kuvvetli bir biçimde yine inşa edilmesini umduğunu söylemiş oldu. 

“Artık meme coin bile ordumuzu destekleyebilir ve Rus işgalcilerinden hayat kurtarabilir”

İlk başta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USDT karar veren ülke, Polkadot’u (DOT) da ekledi. Salı günü Fedorov, ‘Ukrayna için Yardım’ isminde bir proje hakkındaki tweet attı. İnsanlar artık Solana kripto para birimini ve Solana’ya dayalı diğer dijital tokenleri bağışlayabilirler. Ukrayna ayrıca bağış olarak NFT’leri de kabul ediyor.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız. 

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,034.00 1.44%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.91 1.13%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.488916 1.39%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429341 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.71 1.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063558 2.29%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.15 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 1.99%