Ukrayna Bitcoin’i Yasallaştırdı. - 2022

Ukrayna Bitcoin’i Yasallaştırdı. – 2022Ukrayna Parlamentosu, cumhurbaşkanının tavsiyelerini karşılayan bir yasa tasarısını son okumada onayladığı için Bitcoin artık Ukrayna’da yasal.

“Yeni yasa ülkemizde iş geliştirme için ek bir fırsattır. Ukrayna dijital dönüşüm bakanı Mykhaylo Fedorov yaptığı açıklamada, yabancı ve Ukraynalı kripto şirketleri yasal olarak faaliyet gösterebilecek ve Ukraynalılar sanal varlıklar için küresel pazara rahat ve güvenli erişime haiz olacak.

Parlamento, resmi bir açıklamaya bakılırsa, Perşembe günü 270’den fazla oyla Ukrayna’nın yeni Sanal Varlıklar Yasasını onayladı. Tasarı, ülkenin Ulusal Menkul Kıymetler Komisyonunun kripto para piyasasını düzenlediğini belirlemenin yanı sıra, borsalar gibi Bitcoin hizmet sağlayıcılarının uyması ihtiyaç duyulan gereklilikleri detaylandırıyor ve yasa hükümlerinin ihlali için para cezaları belirliyor.

Açıklamada, Ukrayna Menkul Kıymetler Komisyonu, Bitcoin ve kripto para hizmet sağlayıcılarına izin vermek ve piyasanın denetimini ve finansal izlemesini yürütmekle görevlendirilecek.

Ukrayna, Eylül ayında benzer bir kripto para yasa tasarısı sunmuştu, ancak Başkan Volodymyr Zelensky, ülkenin bilhassa Bitcoin ve kripto para birimi için yeni bir düzenleyici kurum kurmayı göze alamayacağını savunarak ertesi ay yasayı veto etti.

Ukrayna Bu Mevzuat ile Girişimciliği Destekliyor, ve Sermayeyi Davet Ediyor

White Rock Management ve Parea Vakfı uluslararası fonunun kurucusu Serhiy Tron, Bitcoin Magazine’e verdiği demeçte, “Sanal Varlıklar Yasası büyük ölçüde bir çerçeve yasadır ve mesela vergi kanununda değişimler gibi daha fazla mühim iyileştirmeler gerektirir.” “Yine de, Ukrayna Ulusal Bankası, dijital para biriminin “gerçek bir kıymeti olmayan parasal bir vekil” bulunduğunu resmi olarak belirttiğinden, belge küresel toplum için mühim bir sinyal halini aldı.”

Tron, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın ülkeyi yeni yasanın kolaylaştırdığı küresel Bitcoin ve kripto para birimi pazarında lider yapmayı planladığını söylemiş oldu.

“Ülke, net kurallara bakılırsa oynayan yüksek teknolojili, yenilikçi bir kripto para piyasası oluşturarak, dünyanın her yerinden kripto yatırımcılarının süratli bir biçimde gelmesini bekliyor” diye ekledi.

Ukrayna’nın Bitcoin faturası, varlığın yasal olarak iyi mi ele alınması gerektiğini ve yatırımcıların korunması ve güvenceleri laf mevzusu olduğunda kurumların nasıl davranması icap ettiğini kapsayan net bir mevzuatın oluşturulmasıyla taraflar arası para biriminin “gri” bir bölgeden çıkmasını sağlıyor. .

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,224.35 0.79%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,319.08 0.89%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.475421 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.447939 2.83%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.07 2.05%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061419 2.46%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.42 2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.42 1.33%