UBS Bank, ABD Kongresinin Kripto Yasası Hakkında Görüşlerini Paylaştı. “Uzun Zaman Alacak!” - 2022

UBS Bank, ABD Kongresinin Kripto Yasası Hakkında Görüşlerini Paylaştı. “Uzun Zaman Alacak!” – 2022
İsviçre merkezli UBS Group AG, ABD Kongresi’nin kripto yasası için yavaş hareket edeceğini düşünüyor.

İsviçre’nin en büyük bankası UBS, kripto yatırımlarına artan ilgiye ve Kongre’yi kripto mevzuatına ağırlık vermeye çağıran düzenleyicilere karşın, Birleşik Devletler Kongresi’nin kripto para yasasını hayata geçirmesinin uzun vakit alacağını düşünüyor.

Kongre, Kripto Mevzuatı için Uzun Zaman Harcayabilir

UBS, Finansal Hizmetler Meclisi Komitesi’nin geçen hafta kripto para birimleri ve durağan paraların düzenlenmesi ile alakalı uzun bir duruşma yapmasının peşinden Cuma günü Amerika kripto mevzuatı hakkında görüşünü yayınladı.

UBS, Amerika Kamu Politikası Ofisi, duruşmada üst düzey bir Hazine yetkilisinin Hazine Bakanlığı ve diğer düzenleyiciler tarafınca yayınlanan bir stablecoin raporunda meydana getirilen tavsiyeleri tartıştığını deklare etti.

Bankanın kadrosu, “Düzenleyici boşlukları doldurmak ve finansal istikrar endişelerini gidermek için, düzenleyiciler Kongre’nin bankalar olarak stablecoin ihraççılarını düzenleyen bir mevzuat geliştirmesini istiyor” dedi. Ayrıca bu teklifin bazı milletvekillerinden tepki aldığını belirtti.

Federal Rezerv (FED), son merkez bankası dijital para birimi (CBDC) raporunda, dijital bir dolara geçmeden ilkin Kongre’den talimat almak istediğini açıkça belirtti. Ancak İsviçre’nin en büyük bankası UBS ekibi daha detaylı olarak şunları söylemiş oldu: 

“Milletvekillerinin bu sorunların karmaşıklığını sindirmesi ve dijital varlıkların nasıl düzenlenmesi gerektiğine ait potansiyel olarak değişik yaklaşımları uzlaştırması vakit alacak.”

 Bununla beraber banka, kripto varlıklarına olan ilginin “Kongre’de ve daha geniş halk arasında arttığına” dikkat çekti.

“Düzenleyiciler Kongre eylemi için uzun bir süre bekleyebilir ve bu arada esasen haiz oldukları sınırlı ve kusurlu yetkileri kullanarak bu sorunlarla boğuşmak zorunda kalacaklar.”

Ayrıca, Biden yönetiminin yakın gelecekte bir yürütme talimatıyla kripto para birimi mevzuatına ağırlık verebileceğine dair raporlar var. Geçen yıl ağustos ayında Amerika Senatörü Ted Cruz, meslektaşlarını ne olduğunu anlamadan kriptoyu düzenlemeye çalışmakla suçlamıştı.

Teksaslı senatör, “Henüz anlamadığımız bir şeyi düzenlememeliyiz. Aslında bunu anlamaya çalışmak için zaman ayırmalıyız. Bazı duruşmalar yapmalıyız, neticelerini düşünmeliyiz… Tamamen cehaletten insanların hayatlarını ve geçim kaynaklarını yok etmemeliyiz.

Bu arada, iki federal kurum – Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) – kripto alanında yatırımcıların korunmasını sağlamak için ortaklık yapıyor.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%