Trudeau Geri Adım Atmak Zorunda. Kripto’nun Önüne Geçebilecek mi? - 2022

Trudeau Geri Adım Atmak Zorunda. Kripto’nun Önüne Geçebilecek mi? – 2022Kanada Başbakanı Trudeau, Özgürlük Konvoyuna bağış icra eden protestocuların ve bağışçıların banka hesaplarının çoğundaki dondurma işlemini geri çekti. Ancak olan olmakta, gelecekteki müdahalelerden korumak için insanlar paralarını Bitcoin’e çevirmeye devam ediyorlar.

CBC haberine göre, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanadalı ‘Özgürlük Konvoyu‘ protestocularına bağlı 210 banka hesabından 8 milyon doları dondurmak için kullanılan acele vaziyet yetkilerini kaldıracağını duyurdu.

24 Şubat’ta televizyonda yayınlanan bir basın toplantısında Trudeau, “durumun artık acil bir vaziyet olmadığını doğrulamaya hazırız” dedi ve Acil Durumlar Yasası tarafından verilen özel yetkilerinin sona ereceğini söyledi. “Mevcut yasa ve tüzüklerin artık insanları güvende tutmak için yeterli olduğu için eminiz” diye ekledi.

Özgürlük Konvoyu protestocuları, geçen aydan bu yana Ontario’daki Parlamento Tepesi önünde haftalarca sokakları ablukaya aldı ve Covid emirlerini ve kısıtlamalarını sona erdirmek için gosteri yaptı. Hesapları dondurma eylemi, Acil Durumlar Yasası kapsamında alındı. 23 Şubat’ta Trudeau hükümeti banka hesaplarını dondurmaya başladı.

Maliye bakan Maliye bakan yardımcısı yardımcısı Isabelle Jacques, milletvekillerinden oluşan bir komiteye şunları söylemiş oldu: ”Hesapların büyük çoğunluğu, RCMP’nin (royal Canadian Munted Police) sahip olabileceği yeni bilgilere doğal olarak olarak dondurulma sürecindedir” dedi.

Kanada hükümeti tarafınca geleneksel kitle fonlaması platformları GoFundMe ve GiveSendGo’dan bloke edildikten sonra, protestocular Tallycoin’de Bitcoin ile bağış toplamaya yöneldiler ve etkinliğin 15 Şubat’ta sona erdiği tarihte ortalama 902.000 $ değerinde 21 BTC topladılar.

Kraken CEO’su Jesse Powell

“İnsanlar … hükümetin her vakit onların çıkarlarını göz önünde bulunduracağını düşünmeli ya da vadesi gelmeden banka hesaplarına el koymanın bu uç noktasına asla vardırmayacağını.”

ABD Senatörü Cumhuriyetçi Rand Paul da hükümet yetkililerinin hak tecavüzüne ilişkin endişelerini dile getirdi ve benzer bir durumun ABD’de meydana gelme olasılığı konusunda uyardı. 20 Şubat’ta ev sahibi Hannah Cox ile Based Politics podcast’ine katıldı ve şunları söyledi:

“Burada aynı tür tüzüklere sahibiz ve uzun zamandır bunlara karşıyım. Aslında ABD Birleşik Devletleri’nde başkanın interneti kapatmasına izin veren bir Acil Durum Yasası var. ”

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,918.24 1.12%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,303.41 1.71%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.464888 9.34%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.442077 4.26%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.59 3.23%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.060835 3.95%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.32 2.5%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.04 1.94%