Tayland Menkul Kıymetler Borsası dijital varlık borsası başlatmayı planlıyor - 2022

Tayland Menkul Kıymetler Borsası dijital varlık borsası başlatmayı planlıyor – 2022Tayland Menkul Kıymetler Borsası bu sene bir dijital mevcudiyet borsası başlatmayı planlıyor.

Başkan Pakorn Peetathawatchai’ye gore Tayland Menkul Kıymetler Borsası (SET), kripto para piyasasıyla entegre yeni bir dijital mevcudiyet borsası başlatmayı planlıyor.

Peetathawatchai röportajında, SET’in 2022’de yatırım tokenleri ve kamu hizmeti tokenleri benzer biçimde yeni risk seçeneklerini etkinleştirmeyi planlayarak kendi dijital varlık borsasını başlatmayı beklediğini söyledi.

SET’in yaklaşmakta olan dijital mevcudiyet değişimi, direkt kripto pazarlarıyla alakalı olmayacak olsa da, platformun Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleriyle ilgisi olacak.

Borsa, bir kripto para borsası ile açıkça entegre edilecek. Yatırımcıların Tayland Menkul Kıymetler Borsası‘nda muamele yapmadan ilkin kriptolarını fiat’a dönüştürmelerine izin verecek. Peetathawatchai şunları söylemiş oldu:

“Gücümüz her zaman yatırım araçları yada yatırım aracı olmuştur. Kripto para birimini fiat paraya dönüştürmek, dijital varlıklarımıza ve geleneksel varlıklarımıza yatırım yapmak için bir kripto borsasına bağlanmanın bir yolunu arayacağız.”

Tayland borsası 11 Ocak günü yaptığı açıklamada, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde Tayland Dijital Varlıklar Borsası’nı (TDX) piyasaya süreceğini duyurmuştu. Ve geçtiğimiz haftalarda kripto para birimlerine uygulamayı planladığı %15’lik vergi sisteminden vazgeçtiğini deklare etti. 

Kriptodan kazanılan gelir, bir yatırımcının maaşından doğranan her işlemde kârlara uygulanan %15’lik ek bir vergi yerine, Ocak ayının başlangıcında uygulamaya koyulan yalnızca %15’lik bir kapital hasılatı vergisine tabi olacak.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir. Ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,003.00 1.55%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.42 1.26%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.492646 0.93%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428953 1.39%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.49 2.44%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063444 2.27%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 2.36%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.40 2.72%