Stake Edilen Kripto 2021’de Yüzde 6 Arttı - 2022

Stake Edilen Kripto 2021’de Yüzde 6 Arttı – 2022Staking, hızla artan getiriler sebebiyle şu anda kriptoda tercih ediliyor. Stake etmeye olan kurumsal alaka, son aylarda oldukça arttı. Ve kripto piyasası değerinin %7,7’sine ulaştı.

Diğerlerinin yanı sıra Solana (SOL), Binance Smart Chain (BSC) ve Cardano (ADA) kaynaklı bütün tokenlerin üçte ikisinden fazlası, kripto veri toplayıcı Messari ve Staking Rewards tarafından açıklandığı gibi, geçen yıl stake edildi.

Staking, bir blockchain ağındaki katılımcıların dağıtılmış deftere son olarak muamele grubunu eklemek için kullanılabileceği bir süreçtir. Bir blok zinciri doğrulayıcısı olma ve bazı ödüller kazanma şansı için kriptolarına yatırım yaparlar yada staking yaparlar. Stake edilen tokenler, blok zincirine eklenen yeni bir işlemin meşruiyetinin bir tür garantisidir. Ethereum şu anda, staking ana ağa dahil edilmeden önce olası sorunları ortadan kaldırmak için Ethereum ile paralel olarak daha minik bir pay kanıtı ağı olan Beacon‘u çalıştırıyor.

Staking, kriptoda getiri elde etmenin bir yoludur. Merkezi olmayan finanstaki ( DeFi ) öteki stratejiler içinde daha riskli bir teklif olan Yield Farming bulunur. Çok yüksek ödüller sunan yeni ağlar çoğu zaman yeterli muamele kütlesi görmez ve bu da ödülleri anlam ifade etmeyen hale getirir.

Stake edilen coinlerin geri çekilmesi uzun sürdüğünden, coinlerini ne kadar oldukca kişi stake ederse, ticaret için o kadar az coin olacaktır. Stake edilen Ethereum geri çekilemez, bu da piyasa istikrarsızlığına katkıda bulunabilir.

Hisse kanıtı doğrulaması kullanan Solana ve Avalanche gibi yeni ağların akışı, stake edilen coinlerin artışını teşvik etti. Beacon’ın şu anda 29 milyon dolarlık hissesi var. Hem küçük aynı zamanda büyük yatırımcılar nakit para kazanıyor. Anchorage isminde bir firma, kurumsal yatırımcılara özgün paralarını sabit tutarken farklı dijital paraları çekme seçeneği sunuyor. Coinbase, 2021 yılının 3. çeyreğinin sonunda 2,8 milyon müşterinin kripto varlıklarından, esas olarak stake kanalıyla hasılat elde ettiğini söylemiş oldu.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,034.00 1.44%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.91 1.13%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.488916 1.39%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429341 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.71 1.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063558 2.29%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.15 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 1.99%