Stablecoin Nedir

Stablecoin Nedir? Stablecoin Kaç TL? En güvenilir Stablecoin 2022

Stablecoin Nedir?, para birimine (USD) sabit olan ve sabit olacak coin anlamını taşımaktadır. Kripto para almak için stablecoin alıp istediğiniz coinin alım/satımını yaparsınız. Coinlerde alım satım yapmak için stablecoinlere ihtiyaç duyacaksınız.

Piyasadaki Stablecoinler Stabilcoin Nedir ?

En bilinen ve kullanılanlar arasında USDT yer almakta. USDT’nin karşılığı olarak kasada dolar tutulmaktadır bu yüzden 1 dolara sabittir. USDT dışındaki bazı stablecoinler şu şekilde: BUSD, USDC, TUSD, DAI

Hangi Stablecoini Kullanmalıyım?

Genelde USDT kullanılmaktadır fakat Binance’de alım satım yapan birisiyseniz BUSD kullanabilirsiniz. Binance’ye ait olan BUSD, işlem ücreti almamakta. Alım satım yaparken komisyon indiriminden faydalanmaktasınız.

Dolara Sabit Olmayan Durumlar Nelerdir

Bazen USDT gibi stablecoinler her durumda dolara sabit olmayabiliyor. Bitcoin’in ani düşüşlerinde USDT’ye geçiş yapıldığı için biraz oynaklık olabiliyor.

Ana sayfa: Tıkla git

Dolar Almak için Kullanılabilir mi?

Evet, kullanılabilir. Bankalarda alım/satım bildiğiniz üzere kilitlenebiliyor fakat bu durum borsalar için geçerli değil. Blockchain teknolojisinin bir parçası olan stablecoinler ile Türk Lirası’nı dolara çevirebilirsiniz ve istediğiniz zaman satışını yapabilirsiniz.

Borsada Stablecoinler ile Nasıl Kazanılır?

Stablecoinler ile pasif gelir elde etmek mümkündür. Hangi borsada işlem yapıyorsanız staking araştırması yapmanızı tavsiye ederim. İlgili makalemizde sizlere Stabilcoin Nedir konusunu işledik. Umuyoruz işinize yaramıştır.

Telegram kanalımız: t.me/nasilcoin
Instagram: @nasilcoin

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%