Sherrod Brown Super Bowl Kripto Reklamlarına Tepki Gösterdi - 2022

Sherrod Brown Super Bowl Kripto Reklamlarına Tepki Gösterdi – 2022Ohio’dan Amerika senatörü ve Senato Bankacılık Komitesi başkanı Sherrod Brown, kripto para birimlerine pek alaka duymuyor. Bu hafta Salı günkü stablecoin duruşması esnasında Brown, geçtiğimiz hafta sonu Super Bowl esnasında reklam veren bütün kripto para şirketlerini eleştirdi. Ve “Federal Rezerv’in Amerika doları için milyonlarca dolarlık bir reklam satın aldığını hiç görmediğini” altını çizdi.

Sherrod Brown, Super Bowl Kripto Reklamlarını Eleştirdi

Bir süredir ABD Senatosu Bankacılık Komitesi başkanı Sherrod Brown, kripto varlıklarının “Amerikalıların zor kazanılmış paralarını riske attığını” savundu. Kasım 2021’de Brown, stablecoin ihraççılarına ve Tether, Coinbase ve Gemini benzer biçimde kripto tecim platformlarına bir mektup gönderdi. Ve Amerika’li yatırımcıları koruma mevzusunda endişelerini açıkladı. 

Salı günü meydana getirilen duruşmada, “Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubunun Durağan Paralara İlişkin Raporunun İncelenmesi” başlıklı oturumda Brown, kripto varlıklarıyla ilgili endişelerini bir kez daha vurguladı. Duruşmada Brown’ın ilk sözleri Amerika merkez bankasına yönelikti. Ve Federal Rezerv Yönetim Kurulu’nun “tutarları düşürmesi ve işçileri ilk sıraya koyması” icap ettiğini söyledi. 

Ardından Brown, geçen Pazar Super Bowl esnasında görmüş olduğu kripto para reklamlarını münakaşaya devam etti. Super Bowl esnasında Crypto.Com, FTX ve Coinbase benzer biçimde firmalardan birçok reklam vardı. Brown, “Pazar günü Super Bowl’u izlediyseniz bir çok Amerikalı’nın duyduğu ama hemen hemen hiç kimsenin ne işe yaradığını bilmediği bir ürün için reklam üstüne reklam görmüşsünüzdür.” dedi. Bu reklamların çoğunda kripto para birimlerine yatırım yapmanın olumsuz taraflarına yer verilmediğini söyleyen Brown, reklam veren şirketlerin kripto piyasasının volatilitesinden, dolandırıcılıklardan ve kriptonun geleneksel piyasalar benzer biçimde düzenlenmediğinden bahsetmediklerini belirtti.

 Brown, reklamları yayınlayan kripto firmalarının “Olabildiğince çok Amerikalıya ulaşmak için biçare” bulunduğunu söylemiş oldu.

Ancak Brown, kripto firmalarının reklamlarının “birkaç şeyden bahsedilmediği” konusunda ısrar etti. Senato Bankacılık Komitesi başkanı şunları ekledi:

“Dolandırıcılık, dolandırıcılık ve düpedüz hırsızlıktan bahsetmediler. Reklamlar, kriptonun devasa fiyat dalgalanmalarında büyük kaybedebileceğinize işaret etmedi. Size kripto şirketlerinin cebine koyduğu yüksek ücretlerden bahsetmediler. Ve kripto pazarlarının temel yatırımcı korumalarından ve gözetiminden yoksun olduğunu mutlaka açıklamadılar. Sadece birkaç hafta ilkin, bilgisayar korsanları bir kripto platformundan 300 milyon dolardan fazla insanın yatırımını çaldı.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%