SEC, Yasadışı Kripto Token Teklifleri (ICO) Üzerinden NFT Pazarını İnceliyor  - 2022

SEC, Yasadışı Kripto Token Teklifleri (ICO) Üzerinden NFT Pazarını İnceliyor  – 2022NFT sektörü düzenlemeye gereksinim duyuyor mu? SEC hedefinde bu sefer NFT’ler ve yaratıcıları var, incelemeler başladı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bloomberg’in konuyla ilgili kaynaklara dayandırdığı bir rapora göre, belirli NFT’lerin menkul değer olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini ve bundan dolayı düzenlenmesi gerekip gerekmediğini araştırıyor. Sorun, muayyen tokenlerin menkul değer olarak kabul edilip edilmemesi ve dolayısıyla düzenlenmesi gerekip gerekmediğidir. SEC’in soruşturmasının bir parçası olarak mahkeme celbi gönderilmiş olduğu bildiriliyor.

Rapora nazaran, son birkaç ay içinde SEC avukatları, NFT yaratıcılarına ve daha fazla bilgi isteyen muhtelif kripto borsalarına mahkeme celbi gönderdi. Araştırmanın hususi bir odak noktası, kaynaklara gore bir tokenin ayrı olarak satılan birçok birime bölündüğü NFT’lerdir.

Hester Peirce

Kripto yanlısı görüşleri nedeniyle sevgiyle “Kripto Anne” olarak bilinen SEC Komiseri Hester Peirce, Aralık ayında SEC’in yakında NFT’lere daha yakından bakabileceğini söylemişti. Peirce, “NFT sektörünün genişliği göz önüne alındığında, birtakım kısımları bizim yetki alanımıza girebilir” dedi.  

“İnsanların, NFT’lerin menkul kıymetler düzenleyici diyetine girebileceği potansiyel yerler hakkındaki düşünmesi gerekiyor.”

SEC başkanı Gary Gensler daha ilkin birçok kripto tokeninin muhtemelen SEC’in kapsamına girmesi gereken menkul kıymetler olduğuna inandığını söylemişti. SEC’in Howey testi, yatırımcıların kâr elde etmek amacıyla bir varlığa para yatırmasını içeriyorsa, bir şeyi menkul kıymet olarak kabul eder.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız. 

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,003.00 1.55%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.42 1.26%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.492646 0.93%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428953 1.39%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.49 2.44%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063444 2.27%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 2.36%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.40 2.72%