Sandbox Metaverse 2 milyon kullanıcıya ulaştı – 2022Animoca Brands’in yan kuruluşu The Sandbox, Koreli eğlence şirketi Cube ile bir konsorsiyum duyurdu.

NFT yatırım devi Animoca Brands’in haiz olduğu Sandbox metaverse oyunu, oyna-kazan 2. Sezonu alfa lansmanında 2 milyon kayıtlı kullanıcıyı aştı. Ortaklık, sanal alan işleterek ve dijital varlıklar geliştirerek K-kültür içeriğini küresel olarak tanıtmayı amaçlıyor.

Sandbox-Cube Ortaklığı

Resmi blog gönderisine göre, ortak girişim meta veri tabanı ve NFT’lerle ilgili olarak “iş genişlemesi için ayrıntılı işbirliğine” odaklanacak. Animoca Brands ve Cube Entertainment arasında yakın zamanda açıklanan AniCube isimli ortak girişimin kurulmasıyla başladı.

En son ortaklıkla, iki kurum hem de muhtelif şirketleri listeleri dibine almayı ve Kore kültürünü metaverse’de tanıtmak için etkinliklere ev sahipliği yapmayı planlıyor. Ve yalnızca yeni iş ittifakları olan K-POP ile sınırlandırmıyor.

Başlangıçta, Cube, LAND token holdingleri ile bir K-Culture kompleksi kültürel alanı yaratacak ve böylece kullananların Kore yaşam tarzını blockchain teknolojisiyle desteklenen sanal bir alanda deneyimlemelerine izin verecek.

Sebastien BORGET, COO ve Kurucu Ortak şunları söyledi:

“Cube, ana K-POP etiketlerinin mahalli markalarını ve ortaklarını etken olarak küratörlüğünü yapmış olduğu ve onlara The Sandbox’ta varlıklarını sunmuş olduğu K-kültür merkezi vasıtasıyla Sandbox’a bir adım daha ilerleyerek açık Metaverse ruhunu gerçekten benimsiyor.

Yönetici, Cube’un metaverse’de Kore kültürünü dünya çapında genişletmede önder bir rol oynayacağına inanıyor. Bunu dördüncü endüstri devriminin anahtarı olarak gören BORGET, K-Kültür dalgasının yanı sıra K-Kültürünün her sektörde güçlü bir etkiye sahip olacağını söyledi.

Sandbox, projeyi ileriye doğru aşamalı aşamalar halinde sunmayı hedefliyor. Ve platformun 2022 yol haritasına nazaran, SAND’a, sanal araziye ve avatar sahiplerine oy verme yetkisi verecek bir DAO önümüzdeki çeyrekte piyasaya çıkacak.

2 Mart’ta The Sandbox ek olarak, K-Pop benzer biçimde Kore kültürünü içeren oyun için tokenize edilmiş varlıklar geliştirmek için Cube Entertainment ile bir konsorsiyum duyurdu.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,114.01 0.35%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,313.87 0.69%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.472004 3.32%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.446598 2.53%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.77 2.32%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061082 2.68%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.37 2.03%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.15 1.39%