Rusya-Ukrayna Krizi Ortasında Bitcoin’in Neden Yükseldiğini Kıdemli Yatırımcı Açıkladı!  - 2022

Rusya-Ukrayna Krizi Ortasında Bitcoin’in Neden Yükseldiğini Kıdemli Yatırımcı Açıkladı!  – 2022Kıdemli yatırımcı Mark Mobius, Bitcoin’in (BTC) Rusya-Ukrayna krizinin ortasında niçin yükseldiğini CNBC ile yaptığı konferans esnasında açıkladı.

Tecrübeli yatırımcı Mark Mobius, Bitcoin’de (BTC) yaşanan son yükselişin Rusların kripto para birimi satın almasına bağlanabileceğini düşünüyor. Salı günü CNBC’ninSermaye Bağlantısı“na konuşan Mobius, “Rus olsaydım kripto para alırdım” dedi.

Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı Mobius, “Bitcoin’in şuan yükselişe geçmesinin nedeninin bu bulunduğunu söyleyebilirim. Çünkü Rusların para ve servetlerini dışarı çıkarmanın bir yolu kripto paralar” dedi.

Bitcoin fiyatı, ülkenin Ukrayna’yı işgaline cevap olarak bankalar da dahil olmak suretiyle Rus kurumlarına yaptırımlar uygulanmasıyla Salı günü %13 arttı. İşgal Perşembe günü başladığından beri, kripto veri şirketi Kaiko’ya bakılırsa, hem Rus rublesi bununla beraber Ukrayna Grivnası’ndaki merkezi bitcoin borsalarındaki işlemler ayların en yüksek seviyelerine yükseldi. Bitcoin, Salı sabahının erken saatlerinde 44 bin dolar civarında işlem görüyordu.

Amerika, Moskova’nın Ukrayna’ya yönelik sebepsiz saldırısına, Rus bankalarına, merkez bankasına, ülkenin devlet borcuna, Vladimir Putin’e ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’a yönelik birkaç yaptırımla yanıt verdi.

Hafta sonu süresince ABD, Avrupalı ​​müttefikler ve Kanada, 200’den fazla ülke ve bölgede 11.000’den fazla banka ve finans kuruluşunu birbirine bağlayan bankalararası mesajlaşma sistemi SWIFT’den önemli Rus bankalarını kesmeyi kabul etti. Beyaz Saray aynı zamanda Rus milyarderlerinin şahsi servetinin peşinden gidiyor. Kısa zaman ilkin yatlar ve konaklar da dahil olmak üzere kazançlı varlıklarını hedef alacak bir görev gücü oluşturulduğunu duyurdu.

  • Mobius, Bitcoin olmasaydı, Rusların para transfer etmek için bütün bu yaptırımlarla gerçekten başlarının belada olacağını söyledi.

Başka görüşlerde bulunuyor.

Blockchain istihbarat firması TRM Labs’tan Ari Redbord da Salı günü CNBC’ye, Rusya’nın yaptırımlardan kaçmak için kripto para birimlerine yöneleceğini söyledi.

Ancak TRM Labs üyelerinden Redbord, kripto para birimlerinin Rusya’nın yaptırımlardan kaçmasına yardımcı olamayacağını düşünüyor. Firmada hukuk ve hükümet işlerinden görevli olan Redbord, kripto “yaptırım sorununu çözmek için herhangi bir şekilde” kullanılamayacağını söylemiş oldu. Kripto paralar bir kaçış yolu olabilir ama ülke için uzun vadede bir çözüm değil.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,114.01 0.35%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,313.87 0.69%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.472004 3.32%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.446598 2.53%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.77 2.32%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061082 2.68%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.37 2.03%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.15 1.39%