Rusya Sosyal Medya Ağı Vkontakte, NFT Desteğini Tanıtacak - 2022

Rusya Sosyal Medya Ağı Vkontakte, NFT Desteğini Tanıtacak – 2022Rusya’nın en büyük sosyal medya ağı Vkontakte, blockchain teknolojisini ve NFT’leri destekleyeceğini deklare etti. Kripto teknolojileri, platformun kullanıcı içeriğinden para kazanma ve telif hakkı koruması planına dahil edilecektir.

Vkontakte, NFT’lerin Kullanımını Kolaylaştıracak

Önde gelen Rus toplumsal medya platformu Vkontakte, şirketin Teknik Direktörü Alexander Tobol’un yakın tarihindeki bir röportajda, blockchain teknolojisini ve NFT kullanmayı planladığını deklare etti. 

Tobol ek olarak Vkontakte’nin kendi blok zincirini geliştirmeye hazırlanmadığını vurguladı. Popüler toplumsal medya ağı, aracı olarak hareket etmeyi ve uygulanmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bir NFT kurmak ve ardından bunu bir borsada listelemek kolaydır. Ve burada, inanılmaz miktarda kullanıcı tarafından açılan içerikle [bir] seyirci ile etkileşim için Rusya’daki en büyük hizmet olarak görevimiz, bu fırsatı sağlamaktır.

En büyük dijital sanat pazarı olan Opensea, parasız aracı kullanılarak oluşturulan bütün NFT’lerin %80’inden fazlasının ya düzmece olduğunu kabul etti. Benzer nedenlerle, başka bir NFT pazarı olan Cent, resim ve ses NFT’lerinin ticaretini tamamen askıya aldı.

Sorunu halletmek için Vkontakte, hem sosyal ağda bununla beraber dünyanın en büyük plak şirketlerinin veritabanlarında indirilen tüm müzik ve video içinde ne olduğunun yazarlığının doğrulanması için mevcut Content ID sistemini de kullanacağını açıklıyor.

Vkontakte’nin hamlesi, Ocak ayında Facebook’un sahibi Meta’nın dünyanın biri olan sosyal medya ağının kullanıcılarının NFT’ler oluşturmasına ve satmasına izin vermeye hazırlandığını ortaya çıkaran raporların arkasından geldi. 

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,974.60 2.18%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,353.55 2.16%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.486464 2.1%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.427794 2.16%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.45 2.92%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063388 3.01%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.10 2.97%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.29 2.96%