Rusya Maliye Bakanlığından Yeni Kripto Düzenlemelerine Dair Açıklamalar - 2022

Rusya Maliye Bakanlığından Yeni Kripto Düzenlemelerine Dair Açıklamalar – 2022Rusya Maliye Bakanlığı, federal yasal portalda ilk kamu bildirimini sunarak, ülkenin kripto para birimi düzen tasarısı üstünde resmi olarak çalışmaya başladı.

Rusya maliye bakanlığı Perşembe günü, dijital para birimleriyle yapılan işlemler ve bunların ihraçlarıyla ilgili faaliyetler için yasal bir çerçeve geliştirme periyodunun başladığını bildiren iki büyüme bildirimi yayınladı.

“Dijital Para Birimi Üzerine” olarak adlandırılan ilk bildirim, hükümetin dijital varlık işlemlerine ilişkin kurallar ile alakalı bir kamu istişaresini başlatmış olduğu ve finansal piyasa katılımcılarından, vatandaşlardan ve tüzel kişilerden gelen teklifleri çayır etmiş olduğu ile alakalı malumat veriyor. İkinci bildirim, “Dijital Para Birimi” mevzusunda gerekli olabilecek diğer federal yasalardaki olası değişimler için benzer bir süreci detaylandırıyor.

Bildirimlere bakılırsa, bakanlık, kripto yasa tasarısı için kamu istişarelerini 18 Mart’a kadar tamamlamayı umuyor.

Bakanlıktan bir sözcüye bakılırsa, yetkili makam belgeyi önümüzdeki üç hafta içinde kamuoyuna açıklamayı bekliyor. “Halka aleni münakaşa prosedürü birkaç aşamada gerçekleşir. Temsilci, “şu anda geliştirmenin başlangıcına dair bilgilendirmenin ilk aşamasındayız” dedi. İlerleyen günlerde Yoyodex, gelişmelere dair yeni detayları sizlerle paylaşmaya devam edecek.

Rusya maliye bakanı Anton Siluanov’un kripto yasa tasarısının 2022’nin sonuna kadar geçmesini beklediği bildiriliyor.

Yerel raporlara bakılırsa, Rus hükümetinin nihayet Rusya merkez bankası ile kripto düzenlemesi mevzusunda ortak bir zemin oluşturmayı amaçlayan federal kripto düzenlemelerini Cuma gününe kadar getirmesi umut ediliyor.

Maliye Bakanlığı daha ilkin, ustalaşmış olmayan yatırımcıların kripto maruziyetini sınırlandırmayı ve kripto altyapısını tek bir “dijital döviz düzenleyicisinin” yetkisi altına koymayı öneren kripto pazarını düzenlemek için bir altyapı yayınladı.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,982.90 0.16%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,359.30 0.86%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.498737 0.98%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429079 0.01%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.62 0.45%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063990 0.32%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 0.68%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 0.94%