Rusya Kripto Tasarısı ile Birlikte Milyarlarca Dolar Kazanacak - 2022

Rusya Kripto Tasarısı ile Birlikte Milyarlarca Dolar Kazanacak – 2022Halkının yaklaşık %12’sinin kripto para piyasasında olduğu Rusya, kripto tasarısı geçmiş olduğu takdirde vergi tahsilatlarından ortalama 13 milyar dolar toplayacak.

Rusya, Maliye Bakanlığı’nın önümüzdeki ayın ortasına kadar dijital varlıkların düzenlenmesini iyileştirmede halktan yardım istemesiyle kripto tasarısını sonuçlandırma konusunda son hız aşama kaydediyor.

Bakanlığın “Dijital Para Birimi Üzerine” olarak adlandırdığı bir ön bildirim ile bir amme istişaresinde aşağıdakileri açıklayacaktır:

1 – Kripto para birimi tasarısı için düzenleyici kuralların belirlenmesi

2 – Bu tasarıya işletmelerden, şirketlerden, vatandaşlardan ve tüzel kişilerden yoğun ilgi olduğu

İkinci konu başlığı, istişarenin, dijital para birimiyle bağlantılı olarak muayyen federal yasaların lüzumlu değişiklikleri için bir başka tarafın gerektirebileceğine işaret etmiştir.

Yazılı olarak, tasarının taslağı hemen hemen kamuoyuna açıklanmadı. Yine de, Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, kripto tasarısı için amme istişarelerini 18 Mart’a kadar tamamlamayı bekliyor.

Rusya Merkez Bankası, finansal istikrar için oluşturduğu iddia edilen riskler sebebiyle daha ilkin kripto para ticaretine ve madenciliğine karşı çıkmıştı.

Ancak maliye bakanı firmasının uygulanmasıyla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, halkı mevzuyla ilgili bir düşünce donanması bulmaya çağırdı.

Rusya Bitcoin’i Yasaklayamaz

Siluanov, bakanlığın geçen Çarşamba günü merkez bankasıyla yapmış olduğu brifingde, kriptoyu yasaklamanın Rusya’da interneti yasaklamak kadar katiyen olduğunu söyledi.

Siluanov, yasaklamak yerine, hükümetin piyasayı izleyebilmesi ve ülkenin kapital büyümesine katkıda bulunmasını sağlayabilmesi için halihazırda var olan dijital token endüstrisini düzenlemeyi önerdi.

Rusya’nın yatırılan ve çekilen fiat varlıklarının miktarında gerçekleşen kazançlardan kripto vergilerinden kazanacağı oldukça şey var.

Analistler, bir hükümet belgesinde belirtildiği gibi ülkenin kripto pazarındaki vergi ödemelerinden 13 milyar dolardan fazla toplayabileceğini tahmin ediyor.

Kriptoda Büyük Para

Ekonomistler ek olarak kripto endüstrisindeki vergilerin iki biçimde toplanabileceğini de belirttiler: borsalar ve hizmet sağlayıcılar gibi tüzel kişilerden alınan vergiler veya yatırımlardan alınan vergiler.

Yalnızca yasal ve lisanslı kripto tecim platformlarından yılda 90 ila 180 milyar ruble ve gelir vergilerinden yaklaşık 606 milyar ruble almayı hedefliyorlar.

Şu anda, bir Bloomberg raporuna bakılırsa, Rusların kripto para biriminde 16,5 trilyondan fazla rubleye veya 215 milyar dolar civarında olduğuna dair kaba bir tahmin var.

Rusya, küresel kripto ekonomisinin yaklaşık %12’sine sahip, ancak endüstrinin yasallaşmasıyla büyüme potansiyeli sonsuz.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,982.90 0.16%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,359.30 0.86%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.498737 0.98%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429079 0.01%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.62 0.45%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063990 0.32%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 0.68%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 0.94%