Revolut CEO’sundan Dikkat Çeken Ukrayna Açıklaması! - 2022

Revolut CEO’sundan Dikkat Çeken Ukrayna Açıklaması! – 2022Revolut firması Rus CEO’su Nikolay Storonsky, Ukrayna’daki savaşı kınayan bir mektup yayınladı. Ayrıca açıklamasında şirket bünyesinde çalışan Rus personel için de onların yanlış bir şey yapmadığını diğer tüm çalışanlar gibi şirket için kıymetli olduklarını vurguladı.

Rusya’da doğan ve babası Ukraynalı olan milyarder girişimci Storonsky, çatışma konusundaki tutumunu ilk kez netleştirdi.

Storonsky, 1 Mart’ın sonlarında gösterilen bir aleni mektupta, “İlk günden beri hususi olarak ne hissettiğimi her insana açık olarak açıklamak istiyorum: harp asla cevap değildir” diye yazdı Storonsky, savaşı “yanlış ve tamamen berbat,” ve çatışmaya hemen son verilmesi çağrısında bulunmuş oldu.

Revolut’un öteki kurucu ortağı ve Ukraynalı CTO’su Vlad Yatsenko, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 24 Şubat’ta güçlerine Ukrayna’yı işgal etme emrini verdikten sonra eylemlerini alenen kınamıştı.

Revolut’un kendisi de, Ukrayna’ya yapılan transferler için ücretlerden feragat ederken, müşterilerinin Ukrayna’daki yardım çabalarına uygulaması aracılığıyla bağış yapmasına yardımcı olarak harekete geçmişti.

Storonsky mektubunda, Revolut kullanıcılarının 24 saat arasında Ukrayna Kızılhaç’ının temyiz başvurusuna 1 milyon sterlinden fazla bağışta bulunduğunu söyledi ve girişimin önümüzdeki 7 gün içinde bağışlanan her pound, euro, zloti yada frangı karşılayacağını taahhüt etti. 1.5 milyon.

Revolut Firmasının Rus Personellerini

Revolut’un 2.150’den fazla mensubunun bir bölümü Rusya ve Ukrayna’da bulunuyor ve Storonsky mektubunda savaş ile alakalı herhangi bir izahat yapmadan önce Rusya’da bulunanların refahını düşünmesi gerektiğini söyledi.

“Yanlış bir şey yapmadılar; Tıpkı Ukrayna’daki (veya Londra, New York, Sidney yahut Mumbai veya insanlarımızın yaşamış olduğu dünyanın herhangi bir yerindeki) meslektaşları şeklinde, sıkı çalışmalarıyla kendi ailelerini destekleyerek ancak Revolut’un inşasına yardım ettiler. Tüm eylemlerimde onlara dikkat ettim ve öyleki kalmaya devam ediyorum” dedi.

Ukrayna’da savaşın başlamasından bu yana Wise, Zeps, TransferGo ve Remitly gibi fintech havale firmaları Rusya’daki hizmetlerini askıya aldı. Revolut henüz bu aksiyonu almadı.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,224.35 0.79%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,319.08 0.89%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.475421 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.447939 2.83%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.07 2.05%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061419 2.46%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.42 2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.42 1.33%