Rakuten NFT hizmetini başlattı  - 2022

Rakuten NFT hizmetini başlattı  – 2022Büyük Japon e-tecim firması Rakuten, Rakuten NFT adlı kendi NFT tecim platformunun lansmanını duyurdu.

Rakuten Group, Inc. Bugün Rakuten NFT pazar yerini ve satış platformunu başlattı.

Şirket NFT, kullanıcılara NFT satın almanın yanı sıra müzik ve anime de dahil olmak üzere spor ve eğlence şeklinde muhtelif alanlarda NFT’lerin eşler arası alım ve satımı için bir pazar yeri sağlayan bir hizmettir. 

Rakuten’e gore, NFT pazarı, fikri iyelik sahiplerinin NFT’leri yayınlamak ve satmak için kendi internet sitelerini oluşturmalarına olanak tanıdığı olan bir platforma da ev sahipliği yapıyor.

Tokyo merkezli şirket Rakuten açıklamalarında:

“2023 yada sonrasında NFT içinde ne olduğunun eşler arası yayımlanması ve satışı için bir hizmet planlanıyor. Bu, Japonya’da ve dünya çapında fikri mülkiyet sahiplerini NFT’lerin yayınlanmasında ve NFT’ler için küresel bir pazarın daha da geliştirilmesinde destekleyecek.”

Çok sayıda ek ödeme yönteminin getirilmesi de planlanmaktadır. Sanat alanındaki işini geliştirirken Rakuten NFT’nin, şirket tarafınca geliştirilen NFT sanat eserlerini piyasaya sürmek için genel bir anonim birlik olan Art Powers Japan ile konsorsiyum yapmış olduğu söyleniyor.  İlk satılacak yapıt Mayıs ayında çıkacak.

NFT pazarının kıymeti artmaya devam ederken, Japonya’da bu yenilikçi varlıklara olan ilgi artıyor. Mart 2021’de ülkenin yerel kripto borsası Coincheck, hususi bir NFT pazarına giriş yapmış oldu. Temmuz ayında, daha çok “Miss Bitcoin” olarak bilinen Mai Fujimoto, Japonya’da bir NFT yardım programı oluşturmak için blockchain oyun ekosistemi Enjin ile beraber çalıştı.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,011.00 1.65%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,356.98 1.28%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.487869 1.6%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428875 1.42%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.75 1.78%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063575 3.71%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.13 2.2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.59 2.49%