Pantera CEO’su: Fed ürem Artışı Sırasında Para Depolamak İçin Kripto ‘En İyi Yer’ - 2022

Pantera CEO’su: Fed ürem Artışı Sırasında Para Depolamak İçin Kripto ‘En İyi Yer’ – 2022Pantera CEO’su Morehead, ABD Federal Rezervi’nden gelen ürem oranlarındaki muhtemel artışın arkasından dijital Önde gelen blockchain teşebbüs fonu Pantera Capital’in CEO’su ve kurucusu Dan Morehead, ABD Federal Rezervi’nden gelen ürem oranlarındaki muhtemel artışın peşinden dijital varlıkların kapital depolamak için “en iyi yer” olacağını belirtti.

“Bence her şey söylenip yapıldığında, yatırımcılara bir seçenek verilecek: bir şeye yatırım yapmak zorundalar ve oranlar yükseliyorsa, blockchain en cazibeli olanı olacak” dedi.

Dan Morehead – CEO of PanteraCapital

Hisse senedi ve kripto piyasalarındaki yatırımcılar, şu anda Fed’in bu ay itibarıyla %7,5’i aşan yükselen enflasyonla mücadele etmek için alabileceği yöne kitlenmiş durumda.

Bununla beraber, Morehead, Bitcoin ve kripto piyasalarının borsadaki eğilimlerle ilişkili olarak sık sık hareket ettiğini, sadece pay senetlerinin ve gayrimenkulün Fed’in artan ürem oranlarıyla alakalı olarak “büyük U dönüşü politikasının” yükünü ödeyeceğini savundu.

2021’in sonundan bu yana kripto piyasasının gerileme yaşamasına rağmen CEO, dijital varlıkların Fed’in eylemleri sırasında sermaye depolamak için “en iyi yer” olacağını öne sürdü:

“Bence piyasalarımız yakında ayrışacak. Yatırımcılar şunu düşünecekler: Fed hayattaki tek alıcıdan satıcıya geçerken tahviller ezilecek. Yükselen oranlar, pay senetlerini ve gayrimenkulleri daha azca çekici hale getirecek.”

“Peki, hem pay senetleri aynı zamanda tahviller düşerken nereye yatırım yapılır? (Normalde olumsuz korelasyona sahiptirler.) Blockchain bu dünyaya yatırım yapmak için oldukça yasal bir yer” diye ekledi.

Morehead, bu ayın başlarında yatırımcılarla yapmış olduğu bir konuşma görüşmesi esnasında altın ve kripto gibi mevcudiyet sınıflarının tahviller şeklinde doğrudan faiz oranlarına karşılık gelmediğine işaret etmiş olduğu önceki bir açıklamayı da altını çizdi.

“Oysa blockchain nakit akışı odaklı bir şey değil. Altın benzer biçimde. Faiz oranı odaklı ürünlerden çok farklı bir şekilde davranabilir. Bence her şey söylendiğinde ve yapıldığında yatırımcılara bir seçenek verilecek: bir şeye yatırım yapmak zorundalar ve oranlar yükseliyorsa, blockchain en çekici olanı olacak ”dedi.

Morehead, kripto piyasasının Fed’in son hareketlerine tepki vermiş şeklinde görünse de, dijital varlıkların değer teklifinin aynı kaldığını, düşen fiyatların da ABD mali vergi yılının kapanmasının bir kararı olabileceğini itiraf etti:

“Kripto satış baskısının bir bölümü, istenmeyen vergi pozisyonları oldu. Aktif olarak BTC, ETH, XRP vb. Alıp satan bir tüccar düşünün. Harika bir sene. Bir ton para kazanmıştır. Hepsini pazarlarda tuttu.”

“Geçen sene yaratılan 1.4 trilyon dolarlık kripto para birimi kapital kazancı vardı. Bu, son satışların iyi bir kısmına niçin olabilirdi ”diye ekledi.

Bununla birlikte, kripto piyasası tekrar yükselmeye devam etmeden ilkin oldukça fazla iniş ve çıkış olabileceğini belirtti.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,914.29 0.65%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,354.23 2.47%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.493611 2.69%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428903 0.8%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.76 1.34%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064303 1.59%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.24 1.59%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.03 1.1%