OpenSea NFT Borsası Saldırıya Uğradı - 2022

OpenSea NFT Borsası Saldırıya Uğradı – 2022Dünyanın en büyük NFT borsası OpenSea, ‘bir hack söylentilerini aktif olarak araştırdığını’ söyledi. Kullanıcılarına yönelik ‘phishing’ saldırısında oldukca sayıda NFT çalışılmış olduğu açıklandı.

Daha dün, OpenSea, kullananların listelenen NFT’lerini Ethereum ( ETH ) blok zincirinden yeni bir akıllı sözleşmeye geçirmelerini gerektiren bir parlak zeka sözleşme yükseltmesini duyurdu.

Bir hacker dünyanın en büyük NFT borsası olan OpenSea’deki kullanıcılardan aktif olarak yüksek değerli NFT’leri çalıyor ve çeviriyor, bu da daha geniş NFT toplumunda kaosa ve kafa karışıklığına neden oluyor. 

Şirketin kurucu ortağı Devin Finzer, şirketin vakası hala araştırdığını tweetledi. Ve bunun bir “phishing (kimlik avı) saldırısından” kaynaklandığını düşünüyor.

“OpenSea ile alakalı parlak zeka sözleşmelerle ilişkili bir hack söylentilerini etken olarak araştırıyoruz. Bu, Opensea’nın web sitesinin dışından kaynaklanan bir hüviyet avı saldırısı benzer biçimde görünüyor. Opensea.Io dışındaki linklere tıklamayın. Endişeniz var ise ve kendinizi korumak istiyorsanız, NFT koleksiyonunuza erişimi onaylayabilirsiniz.” 

The Block haberine nazaran hacker, Bored Apes, Azuki ve CloneX şeklinde popüler NFT’leri içeren yaklaşık 3 milyon dolarlık varlığı çaldı. 200 milyon dolarlık NFT çalışılmış olduğu iddialarının doğru olmadığı, hacker’ın cüzdanında çaldığı NFT’lerden bazılarının satışından elde ettiği 1.7 milyon dolarlık ETH bulunduğu açıklandı.

Nasen CEO’su Alex Svanevik, ortalama 19 kullanıcının etkilendiğini tahmin ediyor.

Yakın zamanda 13 milyar doları aşan bir değerlemeyle yükselen OpenSea, NFT ticareti için en büyük platformlardan biridir. 

Son olarak Opensea rakibi LOOKS hack iddialarının peşinden %23 yükseldi.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,023.00 1.42%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,355.83 1.23%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.486363 1.52%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428307 1.63%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.55 2.15%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063414 2.42%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.10 2.46%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.43 2.43%