Ödeme Devi Mastercard, Kripto ve NFT Alanında Bir Adım Daha Attı!  - 2022

Ödeme Devi Mastercard, Kripto ve NFT Alanında Bir Adım Daha Attı!  – 2022Popüler ödeme devi Mastercard, kripto para ve NFT’ler için danışmanlık hizmeti vermeye başlıyor. 

Mastercard, kripto ve NFT’ler için ödeme odaklı danışmanlık hizmetleri eklediğini ve sonucunda merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) geliştirilmesine yardımcı olabileceğini duyurdu. Ödeme devi, daha ilkin Wirex ve BitPay ile kripto para kartları geliştirmişti.

Finansal hizmetler devi, bankalar ve tüccarlar için yeni tekliflerinin kripto para birimi ve NFT stratejisinden kripto kartlarına ve sadakat programlarına kadar her şeyi kapsayacağını söyledi.

“NFT’ler daha popüler hale geldikçe, daha yaygın finansal kurumlar ve işletmeler de benzer biçimde uyum sağlamak zorunda duracak.”

Mastercard yaptığı açıklamada, firmanın ek olarak bankaların kontrol platformu aracılığıyla CBDC’leri geliştirme ve tatbik olasılığını keşfetmelerine destek olmak istediğini söylemiş oldu. Bu, Mastercard’ın daha önce Wirex ve BitPay ile kripto para birimi kartları geliştirmiş olan dijital para birimlerine olan ilgisini ilk kez dile getirişi değil. Geçtiğimiz yıl Mastercard, “şu anda kripto ve ödemelerin geleceği için hazırlanıyor” ifadelerinde bulunmuştu.

Daha yakın zamanlara bakacak olursak Mastercard, Asya’daki müşteriler için kripto odaklı ödeme kartları yapmak için Amber, Bitkub ve Coinjar ile konsorsiyum kurdu. NFT’ler söz mevzusu olduğunda, Mastercard, Coinbase’in piyasaya çıkış zamanı olmayan ancak OpenSea’ye rakip olabilecek NFT pazaryeri platformunda bir ödeme seçeneği olacak.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,914.29 0.65%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,354.23 2.47%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.493611 2.69%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428903 0.8%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.76 1.34%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064303 1.59%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.24 1.59%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.03 1.1%