Metaverse Hızla Büyüyor, Gayrimenkulde Devrim! - 2022

Metaverse Hızla Büyüyor, Gayrimenkulde Devrim! – 2022

Merkezi olmayan teknolojiler yardımıyla gayrimenkul sonsuza kadar inkilap yaratabilir. Metaverse büyüdükçe dijital gayrimenkul de büyüyor.

Mark Zuckerberg, Metaverse’in gelecek olduğunu iddia ediyor. Ancak başkalarının gözünde gelecek esasen başladı

2003’ten bu yana milyonlarca insan çevrimiçi Second Life dünyasında Metaverse’de çalıştı, oynadı ve sosyalleşti. 2000’lerin ilk on senesinde en parlak periyodunu yaşayan ve birtakım bloklu grafiklere sahip olan oyun, Meta ve Microsoft gibi firmalar tarafından ortaya konan çağdaş Metaverse vizyonundan oldukça uzak olsa da, insanların etkileşime girmiş olduğu sanal bir metaverse fikri yeni değil.

Şu anda, Decentraland emsalsiz en iyi bilinen uygar zaman metaverse’idir ve küresel bir kullanıcı ağını dijital gayrimenkul alıp satmaya, keşfetmeye, etkileşime girmeye ve oyun oynamaya teşvik eder. Decentraland Vakfı 2015 senesinde ortaya çıktı ve projenin 2017 yılındaki ilk madeni para teklifi (ICO) o sırada ortalama 26 milyon dolar kazandı. Decentraland geniş ve yapılacak çok şey olsa da, platform ilgiyi kazançlı ve devamlı büyüyen dijital gayrimenkul sanayisine çekmiştir.

25 Kasım’da basında çıkan haberlere göre, dönüştürülemeyen token (NFT) tabanlı Metaverse Group emlak şirketi, dijital moda endüstrisine girme planları için 2.43 milyon dolar değerinde bir Decentraland “arazisi” satın aldı.

Metaverse gayrimenkul sektörünü sarsıyor

Metaverse’deki ticari gayrimenkulün, önümüzdeki yıllarda küresel gayrimenkul endüstrisinde büyük bir rol oynayacağı giderek daha açık hale geliyor.

Dijital mülk satın alma ve satmanın popülaritesi, Metaverse Group şeklinde şirketlerin çoğunlukla geleneksel bir emlak firması benzer biçimde satın alma, satma ve pazarlamayla alakalı aynı tür görevlerde emek vermesi anlamına geliyor. Fiyatlar yükseldikçe ve alıcılar sanal arazi konusunda çıldırdıkça, bazıları daha ihtiyatlı olunması mevzusunda şüphelerini dile getiriyor.

Yine de yüksek fiyatlara karşın, özellikle koronavirüs pandemisi daha fazla insanı çevrimiçi hale getirmiş olduğu ve onları sanal olarak sosyalleşmeye daha yatkın hale getirdi. Bu konum metaverse gayrimenkulüne olan ilgiyi oldukca arttırdı. Metaverse gayrimenkulüyle ilgilenenler içinde esasen rekabetçi ve dijital aktivitelerini pazarlamaktan çekinmeyen ünlüler sıklıkta.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,087.78 0.21%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,313.50 0.33%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.468816 6.7%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.444901 2.76%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.84 2.02%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061018 3.38%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.30 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.20 1.03%