Metaverse Adına Türkiye’den Bir Girişim Daha - 2022

Metaverse Adına Türkiye’den Bir Girişim Daha – 2022Metaverse yaşamına Türkiye’den girişimler hızla ilerliyor. Birçok firma Metaverse’de hizmet sunmak adına girişimlerini devam ettiriyor. Şimdi de Turkcell Metaverse’de ilk mağazasını açmak için çalışmalara başladı.

İletişim ve teknoloji hizmetleri açısından birçok hizmet elde eden Turkcell bu alanda da kendini gösteriyor.

Teknolojik gelişmeler kapsamında Turkcell’in Metaverse dünyasındaki ilk mağazasının çok yakında hizmete açılması bekleniyor. Turkcell ekosistemindeki dijital servislerin de deneyimlenebileceği bir alan ile ürün satışlarının gerçekleştirileceği Metaverse mağazasının sanal ortamda yapılacak açılışına, sanal kimliği temsil eden avatarlarla katılım sağlanabilecek.

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal:

Turkcell olarak, mağazacılıkta da doğru yerde ve doğru zamanda müşterilerimize erişebilmek amacıyla her ortamda bulunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda yenilikçi bakış açımızla Metaverse’de de yer alacağız. Turkcell kalitesini ve güvenini sanal dünyaya da taşıyarak, burada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.”

Turkcell’in sadece mağaza açmakla kalmayıp teknoloji zirvelerini de metaverse’de yaparak paydaşlarıyla sanal etkinliklerde bir araya gelmeyi hedeflediği bildirildi. Ayrıca İnsan Kaynakları alanında Turkcell’in iş ilanları, işe alım ve oryantasyon süreçlerinin de sanal ortamdan yürütülmesi bekleniyor.

Türkiye’de bu hafta Vestel, Toyota metaverse girişimlerini duyurdu. Toyota kendisine hizmet veren ajanslar ve diğer kuruluşlarla birlikte her sene gerçekleştirdiği geleneksel toplantısını metaverse platformu üstünde gerçekleştirdi. Geçtiğimiz aylarda İş Bankası da Metaverse üzerinde ilk toplantısını yaptı. Bu alanda Türkiye girişim emarelerini göstermeye devam ediyor.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,224.35 0.79%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,319.08 0.89%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.475421 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.447939 2.83%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.07 2.05%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061419 2.46%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.42 2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.42 1.33%