MetaMask Venezuela’da Ethereum İşlemlerini Kısıtladı - 2022

MetaMask Venezuela’da Ethereum İşlemlerini Kısıtladı – 2022Venezuela merkezli MetaMask kullanıcıları, popüler dijital mevcudiyet cüzdanına artık erişemeyeceklerini söylüyor. Metamask, Venezuela’da yasalara uygunluğu gerekçe göstererek Ethereum işlemleri engelledi.

MetaMask ve Metamask’in hizmet sağlayıcısı Infura, yasal uyumluluk sebebiyle artık muayyen bölgelerde kullanılamıyor.

Çarşamba günü sosyal medyada konuyla alakalı mesajlar gelmeye başladı ve bu sabah geç saatlerde sayısız örnek çıktı. Konuyla alakalı kullanıcılar tepkilerini toplumsal medyadan paylaştı.

Yapılan açıklamada bölgesel kısıtlamaların, MetaMask’ın Blockchain ağından veri gönderip almak için kullandığı sunucu Infura ile ilgili yasal uyumluluk sorunlarından kaynaklandığı belirtiliyor.

Matemask yardımcı sayfası paylaşımında:

“MetaMask ve Infura, yasal uyumluluk sebebiyle belirli yargı bölgelerinde kullanılamıyor” diyor.

Şu anda belirsiz, bildirilen tıkanmaların, ABD ve diğer hükümetlerin yaptırılmış diğer ülkelere göre kuralların sıkılaştırılmasında da temsil edilmiş olduğu ölçüdedir. Son mesajların bir çok Venezuela erişimiyle alakalı olsa da, İran ve Lübnan’dan kullanıcılarının da etkilendiği söyleniyor.

Infura, platformların daha iyi çalışmasını sağlarken ve geliştiricilerin uygulama geliştirmesini kolaylaştırırken, ademi merkeziyetçiliğe karşı çalışır. Bunun nedeni, tatbik ile ağ arasına şu anda Venezuela’daki kullanıcılarda meydana gelene benzer sorunlara yol açabilecek bir aracının yerleştirilmesidir. Twitter’da bu mevzuda yorum meydana getiren kullanıcılardan bazıları, VPN kullanımının bir çözüm olabileceğini vurguladı. Diğer bir alternatif ise Trust Wallet, MyEtherWallet yada MyCrypto benzer biçimde kripto para birimlerini depolamak için diğer cüzdanları kullanmaktır.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,023.00 1.42%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,355.83 1.23%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.486363 1.52%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428307 1.63%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.55 2.15%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063414 2.42%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.10 2.46%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.43 2.43%