Kripto Para Borsalarının Savaşa Karşı Tepkisi Ne Oldu? - 2022

Kripto Para Borsalarının Savaşa Karşı Tepkisi Ne Oldu? – 2022En büyük kripto para borsalarından Binance ve Kraken, sıradan Rus kripto kullanıcıları için hesapların bloke edilmesini yasakladı.

Rusya’ya karşı artan mali yaptırımların ortasında, kripto para borsaları Binance ve Kraken, ülkedeki kullananların hesaplarının dondurulmasını yasakladı.

Binance, Rus hükümetinin Ukrayna’yı işgali nedeniyle kınama almasına karşın, kullanıcılar üzerinde tek taraflı bir dondurma başlatmayacağını belirtiyor.

“Milyonlarca masum kullanıcının hesabını tek taraflı olarak dondurmayacağız. Kriptonun dünya genelindeki insanlar için daha çok finansal hürriyet sağlaması gerekiyordu” dedi.

Binance’in kararı, Ukraynalı yetkililerin işgalin ardından ülkeye artan baskının bir parçası olarak kripto borsalarını Rus kullanıcıları üzerinde baskı kurmaya çağırmasının ardından geldi.

Kripto Para Borsaları Hizmetleri Durdursun

Bildiğiniz üzere Ukrayna Başbakan Yardımcısı kripto para borsalarından Rus müşterilere hizmet vermeyi durdurmalarını istedi.

Başka bir yerde Kraken, hareketin ancak yasal yollarla gerçekleştirilebileceğini belirtti. Ancak borsa CEO’su Jesse Powell’a bakılırsa, Rus kullanıcılar olası bir donmaya karşı hazırlıklı olmalı.

“Bu talebin mantığını anlıyorum, ancak Ukrayna halkına duyduğum derin saygıya rağmen Kraken, yasal bir yükümlülük olmaksızın Rus müvekkillerimizin hesaplarını donduramaz. Powell, “Ruslar böyle bir gerekliliğin yakın olabileceğinin bilincinde olmalı” dedi.

Kraken CEO

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, ülkenin kripto topluluğunun, Rus politikacılarla bağlantılı hesapların tanımlanmasına neden olan ayrıntıları sağlayan kişileri ödüllendireceğini duyurdu. Borsaların basit kullananların yanı sıra politikacıların hesaplarını engellemesi icap ettiğini belirtti.

İşgalden bu yana, batılı ülkeler, son zamanlarda odak noktası kripto borsalarına koyarak Rusya’ya çeşitli mali yaptırımlar başlattı. Özellikle, dijital para birimleri geleneksel ekonomik sistemlere bir alternatif olarak lanse edildi. Ve zengin Rusların yaptırımları atlatmak için kullanmaları için bir seçenek olarak hareket edebilir.

Kullanıcıların öteki hüküm bölgelerinde bulunan merkezi olmayan platformlara da erişimi olan birkaç kripto borsasının Rusya merkezli olduğunu belirtmekte yarar var. Bu durum yaptırım uygulanmasını zorlaştırdı.

Rus cüzdanlarını engelleme çağrısı, Ukraynalı yetkililer Rus işgaliyle mücadele operasyonlarını finanse etmek için kripto bağışlarından yararlanırken bile geliyor. 27 Şubat itibariyle, kripto bağışları, kursu destekleyen birkaç müessese ve kişi ile 27 milyon doları aştı.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,034.00 1.44%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.91 1.13%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.488916 1.39%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429341 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.71 1.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063558 2.29%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.15 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 1.99%