Kripto Analiz Firmasına Göre Ethereum ‘Tehlike Bölgesine’ Girdi - 2022

Kripto Analiz Firmasına Göre Ethereum ‘Tehlike Bölgesine’ Girdi – 2022Blockchain çözümleme şirketi Santiment, yatırımcılara üst seviye altcoin Ethereum için (ETH) kilit bir metriğe dayanarak daha da düşme riski altında olduğuna dair bir uyarı veriyor.

Santiment Ethereum’un Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) dayalı olarak piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto paranın artık “vehamet bölgesinde” olduğunu söylüyor.

MVRV, bir kriptoparanın piyasa değeri ile gerçekleşen kıymet arasındaki oranı belirten bir indikatördür.

ETH yatırımcılarının kısa vadeli kar/zararını ölçen MVRV metriği, tarihsel olarak iyi kârda olan kısa vadeli yatırımcıları kabul eden vehamet bölgesine girdiğimizi ve son üç ayda zirveye ulaştığımızı gösteriyor. Burada masadan kalkmak doğru olabilir.

Bir varlığın MVRV’si, piyasa değerinin gerçekleşen değerine bölünmesiyle belirlenir. Yüksek bir MVRV değeri, yüksek düzeyde gerçekleşmemiş kâr olduğunu ve dolayısıyla yatırımcıların varlıklarını kazanç için tasfiye etme riskinin bulunduğunu gösterir.

Öte taraftan düşük bir MVRV, bir varlığın değerinin düşük bulunduğunun veya düşük talepten muzdarip bulunduğunun bir göstergesi olabilecek düşük düzeyde gerçekleşmemiş kar bulunduğunu göstermektedir.

Santiment’e bakılırsa Ethereum fiyatındaki düşüş ve MVRV, ikinci en büyük kripto para için sağlıklı olabilir.

Önümüzdeki günlerde fiyatta yaşanacak bir düşüş, MVR için bir sıfırlama ve fırsat yaratmaya yardımcı olacaktır.

Santiment ayrıca Ethereum’un fiyat hareketinin düşüş sinyalleri verdiği konusunda uyarıyor ve potansiyel bir satış olayından kaçınmak için boğaların güç toplaması icap ettiğini söylüyor.

Ocak 2022’nin en düşük seviyelerinin arkasından Şubat ayı şimdiye kadar daha yüksek bir düşüş yapmış oldu. Boğaların, 3100 dolar ve 3200 dolar arasında bulunan direncin, kırılması için güç toplaması gerekiyor. 2.000 doların altına düşmek hoş olmayacaktır.

Ethereum yazım sırasında  2.634 dolardan muamele görüyor. 

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,999.11 0.59%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,302.18 2.3%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.474899 2.68%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.444512 3.36%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.60 3.85%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061019 3.45%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.28 2.74%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 52.53 3.02%