Kraken CEO’su Powell’a Göre Küresel İşleyiş Kriptodan Yana - 2022

Kraken CEO’su Powell’a Göre Küresel İşleyiş Kriptodan Yana – 2022Kripto para borsası Kraken CEO’su Powell, Bitcoin fiyatı konusunda “hâlâ yükselişte” olduğunu ve küresel ekonomik faktörlerin BTC’nin lehine çalışmaya başlayacağını söylemiş oldu.

Bloomberg Technology ile yakın tarihli bir röportajda konuşan Kraken CEO’su Jesse Powell, kripto varlığın geçen sene 100.000 doları geçememesine karşın Bitcoin’in fiyatı için hala müspet bir görünüme haiz olduğunu söyledi.

Fiyat mevzusunda hala iyimserim. Birçoğumuz geçen yıl 100.000 doları aşacağımızı düşündük, sadece bunları tahmin edemezsiniz.

Powell, kripto için kullanım durumlarını kanıtlayan ekonomik bir ortam da dahil olmak üzere Bitcoin’in fiyatı üzerinde müspet etkileri olan bir dizi faktöre dikkat çekti. Enflasyonun 1980’lerden bu yana bütün zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve market fiyatlarının daha da büyük bir artışı yansıttığını kaydetti. Powell, geciken dolar ve öteki milli para birimleriyle karşılaştırıldığında, Bitcoin’in kıymet kaynağı özelliklerinin daha cazibeli hale geldiğini savundu.

Ayrıca mesela Kanada’da gerçekleşen protestolara yönelik kısıtlamaların ve “meşru bağış toplama çabalarının” yatırımcıların Bitcoin’in uzun vadeli değerine inanmaları için daha fazla niçin verdiğini savundu.

Powell, Bitcoin’in “gerçek dünya problemlerini” çözmeyi başardığını ve insanlara giderek daha kısıtlayıcı bir fiat para sistemine alternatifler sunduğunu savundu. Dedi ki,

Bitcoin’in fiyat spekülasyonundan daha fazlası olduğunu bildiğiniz gibi. Hükümet tarafından veya merkezi bağış toplama platformları tarafınca kapatılan bağış toplayıcılarınızın olduğu Kanada’da gördüğümüz benzer biçimde reel dünya problemlerini çözüyor ve Bitcoin bunu atlatıyor ve bunu aşıyor ve direkt insanlara para sağlıyor.

Powell, Bitcoin’in “özgürlük için oy” gibi olduğunu söyleyerek laflarını bitirdi.

Ve dün, Kraken CEO’su Kanadalı yetkililerin protestocular ve destekçileriyle ilişkili cüzdanlara ilişik merkezi borsalarda kriptoyu dondurma emri hakkındaki şunları söyledi.

Üstteki Dijital medya platformu True North’un paylaşımında Maliye bakanı Chrystia Freeland’ın açıklaması alıntılandı.

“Hem kişi aynı zamanda kuruluşların adları ile kripto cüzdanlarının isimleri RCMP (Kanada Kraliyet Atlı Polisi) tarafından finansal kurumlarla paylaşıldı ve hesaplar donduruldu ve süreçte daha fazla hesap dondurulacak.”

Buna yanıt olarak. Powell,

Vade dönemi halk içindir. Otorite Kanada’da doğru olanı yapacak. Birisi karşı çıkarsa, servetlerine el koyar, lisanslarını iptal eder, finansal sistemden dışlar ve evcil hayvanlarını öldürürsünüz. Şiddet tekelindeyken yasayı, politikayı ve hatta hakları tartışmaya gerek yok.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%