Kanadalılar Bankalardan Paralarını Çekiyor! - 2022

Kanadalılar Bankalardan Paralarını Çekiyor! – 2022Hükümet mahkeme kararına ihtiyaç duymadan hesapları dondurmakla tehdit etmiş olduğu için Kanadalılar bankalardan para çekiyorlar.

Tutuklular, muayyen istihdam türlerine erişimlerinin yasaklanacağı ve ayrıca terörist olarak adlandırılacağı bir “istismar” dosyasının üyesi olacaklar

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, makul olmayan hükümet eylemlerinin üstesinden gelmek için etken bir mekanizma olabilir.

Kanadalılar mali egemenliklerini koruyorlar. Kanadalılar evvelinde planladıkları bir hamleyle tüm paralarını banka hesaplarından çekmeye başladılar. Bu duruma doğal bir reaksiyon gibi görünüyor; hükümet, mahkeme kararına ihtiyaç duymadan banka hesaplarını dondurmakla tehdit etti.

Para hareketi, Birleşik Krallık’tan bir iktisat gazetecisi olan James Melville tarafından fark edildi. Twitter beslemesinde, Kanada bankalarından çekilen devasa para akışını yayınlayan bir grafik yayınladı.

Kanada şu anda zorunlu COVID-19 aşı planının neden olduğu bir takım protestodan geçiyor. Vatandaşlar da sosyal ve ekonomik taleplerde bulunuyorlar.

Protestoların doruk noktası birkaç gün ilkin geldi. Trudeau ve diğer yetkililer, sokakları tıkayan kişilerin banka hesaplarını dondurabileceklerini duyurdu.

Ancak, bu en kaygı verici şey değil. Daha da kötüsü, tutukluları bir “kötüye kullanma” dosyasına ekleme planı. Bir kez, belirli istihdam türlerine erişimleri yasaklanacak ve ‘terörist’ olarak kabul edilecekler. Bu, şaşırtıcı bir biçimde Kanada’yı demokrasi teriminin sorgulandığı bir bölgeye yerleştiriyor.

Alternatif Olarak Bitcoin mi?

Sosyal ağlara nazaran, birçok Kanadalı paralarını Bitcoin ile değiştiriyor. Bunun kendilerini, hesaplarının hükümet tarafınca olası bir halde dondurulmasına karşı koruyabileceğini varsayıyorlar. Bu, en kıymetli özelliklerinden biri yardımıyla Bitcoin için muhteşem bir kullanım örneğidir. “el konulamaz”

Tasarımı ve işleyişi sebebiyle Bitcoin, hiç bir hükümetin, şirketin veya kurumun işleyişini kontrol edemediği veya merkezileştiremediği reel bireysel ekonomik egemenliğin kuvvetli bir finansal aracıdır.

Bitcoin ağının %51’ini depo etmek neredeyse imkansız. Ve burada tarihimizdeki en devrimci sanal varlığın en kıymetli garantilerinden biri yatıyor. İşte bundan dolayı sektörde “Bitcoin bunu düzeltin” ifadesi çokça tekrarlanıyor. Kripto para biriminin muazzam kullanım durumlarını örneklendirmeyi amaçlayan bir ifadedir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,999.11 0.59%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,302.18 2.3%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.474899 2.68%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.444512 3.36%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.60 3.85%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061019 3.45%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.28 2.74%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 52.53 3.02%