Kanada Kripto Paraları da İçeren Acil Durumlar Yasasını Çıkarıyor - 2022

Kanada Kripto Paraları da İçeren Acil Durumlar Yasasını Çıkarıyor – 2022Kanada başbakanının bu hamlesi, kara para aklama yasalarının kitle fonlaması platformlarını ve kripto para birimi işlemlerini içerecek halde genişletilmesini içeriyor.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Ottawa’da sokaklarda gerçekleşen ve Amerika-Kanada sınırındaki önemli geçişleri engellemiş olan, haftalarca devam eden, protestolara cevap olarak, bu öğleden sonrasında, yasayı kabul etti. 1988’den sonrasında ilk kere Acil Durum Yasası’nı yürürlüğe koydu. Başbakan Trudeau açıklamasında,

“Bu karar, Kanadalıları güvende tutmak, insanların işlerini korumak ve kurumlarımıza olan inancı yine sağlamakla alakalı” dedi.

Acil Durumlar Yasası ordunun çağrılmasına izin verse de, Trudeau şimdilik bu şekilde bir planı olmadığını söylemiş oldu.

Hükümet bunun yerine protestocuların finansmanını hedef almaya hazır görünüyordu. Trudeau ile birlikte konuşan Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland, bankaların mahkeme emri olmadan ve hukuki mesuliyet korkusu olmadan banka hesaplarını hemen dondurabileceğini yada askıya alabileceğini söyledi.

Acil Durum Yasası ve Kripto

Hükümet Kanada’nın kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı kurallarının kapsamını artık kitle fonlaması platformlarını ve kullandıkları ödeme hizmeti sağlayıcılarını kapsayacak halde genişletiyor. Freeland, bu değişikliklerin kripto benzer biçimde dijital varlıklar da dahil olmak suretiyle tüm muamele biçimlerini kapsadığını söylemiş oldu.

Tallycoin bitcoin bağış kampanyasının eylemciler için 20’den fazla bitcoin (BTC) yada yaklaşık 1 milyon dolar toplamış olduğu bildirildi. Organizatörler bağış toplama sayfasını kapattılar ve her insanın sonraki adımlar hakkındaki “takipte kalmasını” istiyor.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,736.35 1.44%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,286.02 2.97%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.470008 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.439759 3.42%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.13 4.71%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.060566 3.97%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.10 3.36%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 52.71 2.4%