Joe Biden Kripto Para Borsalarına Çağrıda Bulundu!  - 2022

Joe Biden Kripto Para Borsalarına Çağrıda Bulundu!  – 2022ABD Başkanı Biden, Amerika yaptırımlarının hedef almış olduğu Rusların piyasada işlem yapamaması için Kripto borsalarına çağrıda bulunuyor.

Bitcoin ve kripto para birimleri hala Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın ortasında duruyor. Bazı Rus bankalarına ve kişilerine uygulanan ekonomik yaptırımlardan sonrasında, tartışma şimdi kripto para borsalarının önlemlerin etkinliği ile doğrudan işbirliği yapma olasılığına dönüyor.

Bir Bloomberg tutanağı, Amerika hükümetinin Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi ve Hazine Bakanlığı aracılığıyla dünyanın en büyük borsalarından bazılarının temsilcileriyle bir araya geldiğini belirtiyor. Konu ile alakalı bilgisi olan kaynaklara söylenen bilgilere göre, Joe Biden yönetimi, borsalardan Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için Rus bireyler ve kuruluşlara yaptırım uygulanmasını istiyor.

Hazine Bakanlığı ve Beyaz Saray sözcüleri, kripto borsalarıyla meydana getirilen tartışmalar hakkında yorum yapmayı reddetti. Bir Beyaz Saray yetkilisi, kripto para birimlerinin Rusya’da yoğun olarak kullanılan ABD dolarının yerini tutmadığını söyledi. Yine de Beyaz Saray, yaptırımlardan kaçmak için kripto kullanma girişimlerini engellemek istiyor.

Bu hafta sonu, Rus bankalarının internasyonal ödeme sisteminin büyük bir bölümünden çok konuşulan bağlantısının kesilmesine şahit oldu.  ABD Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği, çoğu Rus bankasını SWIFT sisteminden çıkardı. (Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği). Bu, Rusya’nın ekonomisini sürdürmek için alternatifler aramak zorunda kalacağı anlamına geliyor.

Ukrayna, borsalardan Rus hesaplarının bloke edilmesini istemişti.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, kripto borsalarından Rus ve Belarus kullanıcılarının adreslerini engellemelerini istemişti. Yetkili, Twitter’dan yapmış olduğu açıklamada, “Sadece Rus ve Belaruslu politikacılarla bağlantılı adresleri dondurmak değil, aynı zamanda basit kullanıcıları sabote etmek oldukca mühim” dedi. Bu sözlere karşılık “merkeziyetsiz” olan borsalar böyle bir durum yapamayacaklarını belirttiler

Son olarak Ukrayna, Rusya’nın işgali peşinden kripto para borsalarını, Rus hesaplarını dondurması için yasal taleplerde bulunmayı planlıyor.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,036.00 0.58%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,359.55 0.61%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497456 0.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429071 0.36%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.65 0.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064084 1.59%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.13 0.68%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.98 0.98%