Haber: Yeni Bir Hack Daha: Bu Altcoin Sert Düştü!

Haber: Yeni Bir Hack Daha: Bu Altcoin Sert Düştü!Fantom Blockchain, merkezi olmayan finans  (DeFi) piyasasındaki başka bir hack saldırısına mağlup düştü ve altcoin projesinin yerel tokeni FTM’nin ciddi kıymet kaybına niçin oldu.

Saldırı sonrası altcoin fiyatı sert düştü

Platformun yerel tokeni FTM, gün içinde sert bir düşüşle 0,2985 doları görmüş oldu, bununla birlikte daha sonra kısmen toparlanmayı başardı. Öte taraftan şu anda piyasayı mahveden kripto çöküşüyle ​​birleştiğinde, token son birkaç gün arasında değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Altcoin yazının yazıldığı sıralarda 0,3469 dolardan muamele görüyordu.

Altcoin
FTM günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Fantom Blockchain’de yer edinen bir borsa olan SpiritSwap’e bakılırsa, büyük bir saldırıya uğradı. Platform tarafınca meydana getirilen açıklamada, kötü niyetli aktörler, ihlal sırasında yaklaşık 18.000 dolar çalmayı başardı. İhlal, platformun duruma erişmelerini sağlamak ve daha çok kayıpları önlemek için faaliyetleri duraklatmasına niçin oldu.

SpiritSwap üstündeki hack, piyasadaki en küçüklerden biri olarak sınıflandırılabilse de, Fantom güvenlik mimarisinin öteki Blockchain’ler arasında ne kadar basit bulunduğunu gösteriyor. Bir perspektifi tasvir etmek için, bu hack’in, son üç ay içinde Blockchain’de gerçekleşen dördüncü saldırı olduğunu belirtelim. Sonuncusu, Deus Finance’i içeriyordu ve bilgisayar korsanları 13 milyon dolardan fazla çaldı.

Kripto platformları GoDaddy ihlalinden sonrasında saldırıya uğradı

Fantom’da son üç ay içinde olup biten ilk taarruz, platformun güvenliğinin bilgisayar korsanlarının 2,6 milyon dolar çalmasına yol açtığını kabul eden Fantasm’ı içeren saldırıydı. Bundan sonra Deus Finance ilk saldırısına uğradı. Blockchain’’deki platformlara yönelik saldırıların artan başarısı, yatırımcıların projeden kaçmasına niçin oldu. Uzmanlara gore, yerel tokeni FTM’nin sene boyunca %86’nın üzerindeki değer kaybı da bunun bir kanıtı.

SpiritSwap, GoDaddy hosting platformundaki bir kusurun diğer kripto platformlarının hacklenmesine neden olan bir saldırıya şahit olan tek kripto projesi değildi. Kriptokoin.Com haberlerinden de hatırlanacağı üzere, saldırının en popüler kurbanlarından biri Polygon tabanlı QuickSwap. Faillerin bulunması için platformdaki faaliyetler de durduruldu. Ancak, fonları hala emin bir biçimde saklandığı için kullanıcıların panik yapmaması gerektiği belirtildi. Saldırının tam ölçeği belirlenmemiş olsa da, bilgisayar korsanlarının platformları vurmak için GoDaddy hesabının kurtarma sürecini ihlal etmiş olduğu mevzusunda fikir donanması var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,054.00 1.02%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,363.14 0.74%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.497805 1.03%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429881 0.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.86 0.3%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.064024 1.49%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.21 0.21%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 54.15 0.48%