Haber: Yatırımcılar Bu Metaverse Coin’lerde Kâr Alıyor! Sebebi Ne?

Haber: Yatırımcılar Bu Metaverse Coin’lerde Kâr Alıyor! Sebebi Ne?Facebook sahibi Meta Platforms, sanal bir dünya planlarında bir engele çarptığından, büyük metaverse coin projeleri bu hafta keskin bir biçimde düştü. Daha geniş kripto piyasası zayıflığı da çoğu token üstünde baskı yarattı.

Metaverse coin projelerindeki keskin kayıpların sebebi ne?

Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS) ve ApeCoin (APE) dahil olmak suretiyle en büyük metaverse coin projeleri %15 ila %26 içinde düştü. AXS, emsalleri arasında en kötü performans yayınlayan altcoin’di ve 600 milyon dolarlık bir hack’ten kurtulmaya çalışırken üçüncü en büyük metaverse tokeni olarak yerini de yitirdi.

Uzaya yönelik duyarlılık, Meta’nın sanal bir dünya planlarında, metaverse alanına akan kapital miktarını yavaşlatabilecek potansiyel bir rötar tarafınca vuruldu. Yatırımcılar ek olarak, Mart ayı sonlarında token fiyatlarında kuvvetli bir koşunun ardından kar topluyor gibi görünüyor. Dolayısıyla kripto piyasasındaki daha geniş zayıflık, token kayıplarını da etkiledi.

metaverse coin

Meta, metaverse hamlesinde bir engele çarptı

Metaverse’in günümüzde popülaritesinin arkasındaki en büyük faktör olduğu iddia edilen Meta, sanal bir dünya inşa etme planlarında bir engele çarptı. ABD düzenleyicileri Cuma günü, firmanın hissedarlarına metaverse planları üstünde oy kullanma fırsatı vermesi gerektiğine karar verdi. Spesifik olarak, firmanın şimdi Meta’nın sanal bir dünya için planlarını inceleyen ve platformda meydana gelebilecek olası ruhsal ve insan hakları zararlarına atıfta bulunan bir hissedar önerisi üstünde oy kullanımı gerekecek.

Aralık ayında açıklanan teklif, Meta’nın planlanan online alanından potansiyel sıhhat ve siyasi risklerin üçüncü taraf değerlendirmesi için çağrıda bulunuyor. Teklifi destekleyen aktivist yatırımcılar grubu, Facebook’un siyasal olarak bölücü içeriğe ev sahipliği yapma evveliyatına dikkat çekti.

Meta başlangıçta öneriyi engellemeye çalışsa da, şimdi Meta’nın Mayıs ayındaki senelik hissedar toplantısında oylanacak. Oylama, hissedarların teknoloji devinin bir metaverse planlarının ‘ihtiyatlı veya uygun’ olup olmadığına karar vermesini sağlayacak.

Ancak meta sanal akınlarında sekteye uğruyor olsa da, diğer birkaç şirket hızla esneyen alandan istifade etmek istiyor. Kriptokoin.Com haberlerinde de yer verdiğimiz suretiyle Singapur’un DBS Grubu, metaverse’de bir alana bakan, giderek artan sayıda kreditörlerden en sonuncusuydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,087.78 0.21%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,313.50 0.33%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.468816 6.7%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.444901 2.76%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.84 2.02%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061018 3.38%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.30 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.20 1.03%