Haber: Sony Bu Altcoin’i Seçti: NFT Ortaklığı Kuruldu!

Haber: Sony Bu Altcoin’i Seçti: NFT Ortaklığı Kuruldu!Non Fungible Token’ler (NFT) üç boyutlu hale geliyor ve Sony, Theta Labs (THETA) ortaklığıyla bu trende öncülük etmeyi hedefliyor.

Sony ve Theta Labs, NFT ortaklığı kurdu

Güney Kore’nin Blockchain ağ operatörü Theta Labs (THETA) tarafınca meydana getirilen bir basın açıklamasına göre, yeni 3D Non Fungible Token’ler (NFT), göz konumlarına dayalı 3D’ler kurmak için kullanıcıların göz hareketlerini takip eden yüksek hızlı bir imaj sensörüne haiz bir görüntüleme birimi olan Sony’nin Uzamsal Gerçeklik Ekranı ( Spatial Reality Display) ile beraber kullanılmak üzere tasarlandı. Bu cihazda gözlük veya gözle ilgili öteki aksesuarlar kullanılamıyor.

Ürün, 2022’nin sonlarında ortalama 5.000 dolar karşılığında hazır olacak. Theta’ya nazaran taraflar, ‘hayattaki herhangi bir dijital öğeyi, avatarı veya koleksiyonu temsil eden NFT’lerin gözlüksüz 3D karma gerçeklik biçiminde görülebileceği ve görüntülenebileceği’ bir ‘pilot proje’ sağlayacaklar. Güney Koreli şirkete bakılırsa, bu yaklaşım metaverse ‘yeni bir gerçeklik düzeyi ve elle tutulur bir mevcudiyet’ kazandıracak.

NFT

Metaverse, yeni bir gerçeklik ve fizyolojik varlık haline getirilecek!

Proje, “Theta-powered” olan “The Tiki Guy” isminde bir tokenin on kopyasını içerecek. Sony bağlantısı, USștiigștiingștiinștiiștii’ye haiz golder’lar tarafından Sony Uzamsal Gerçeklik Ekranı için kullanılabilecek on token gibi geliyor.

Antik Polinezya ve Hawai kültürlerinde ortaya çıkan ve tanrıları temsil eden ve kötü ruhları kovduğu kabul edilen elle oyulmuş ahşap dekoratif maskeler olan Tiki maskeleri, NFT koleksiyonunun tasarımına bir merhaba durumunda.

Theta’ya gore, Sony’nin Uzamsal Gerçeklik Ekranı, NFT’lere ‘vay be bebeğim’ hissi verecek ve ‘NFT’leri ve sanal deneyimleri tamamen yeni bir biçimde gösterecek’. Theta’ya gore, maske temalı NFT’ler ‘Sony’nin Mekansal Gerçeklik Ekranının yeni nesil yeteneklerini gösterecek’ ve ‘koleksiyoncuların’ herhangi bir 3D aksesuara ihtiyaç duymadan ‘dijital metaverse varlıklarını’ incelemesini sağlayacak.

Şirkete gore, 3D görüntüleme cihazlarına erişimi olmayan kullanıcılar, standart ekranlarda görüntülemek için 2D versiyonları satın alabilecekler. Theta’ya nazaran, ‘hayattaki herhangi bir dijital öğeyi, avatarı yada koleksiyonu temsil eden’ NFT’ler ‘görselleştirilecek ve gözlüksüz 3D karma gerçeklik biçiminde gösterilecek. Böylece metaverse, yeni bir gerçeklik ve fizyolojik mevcudiyet haline getirilecek

NFT

Sony, metaverse dostu hızla gelişen teknolojinin benimsenmesini amaçlıyor

Sony, NFT programının, firmanın ‘metaverse dostu teknolojiyi süratli bir halde benimsemesini’ vurgulamak için ‘yalnızca en son gayret’ bulunduğunu iddia ediyor. Sony’nin müzik ve eğlence departmanları, videonun Güney Koreli yaratıcısı Pinkfong ile ‘Baby Shark’ token problemi ve ‘Spider-Man’ temalı NFT’ler de dahil olmak suretiyle NFT’leri aslına bakarsan denedi. Geçen ay hem Sony bununla birlikte rakibi Universal, meşhur müzisyen Bob Dylan tarafından yönetilen bir NFT trade platformu olan Snowcrash ile çalıştıklarını duyurdu.

Kriptokoin.Com haberlerinde de yer verildiği suretiyle bu yılın Şubat ayında Theta, iki yeni Samsung parlak zeka cihazının, Galaxy S22 ve Tab S8’in lansmanını kutlamak için bir dizi NFT dijital koleksiyon başlatmak için Samsung’un parlak zeka telefon kısmı ile ortaklaşa iş yapmış oldu. Güney Kore’de evvel rezervasyon yaptıran ve ön sipariş veren müşterilere hatıra NFT’leri verildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,982.90 0.16%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,359.30 0.86%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.498737 0.98%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429079 0.01%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.62 0.45%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063990 0.32%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.11 0.68%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 0.94%