Haber: Eski Twitter CEO’sundan Şaşırtan Shiba Inu Açıklaması!

Haber: Eski Twitter CEO’sundan Şaşırtan Shiba Inu Açıklaması!Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, yakın zamanda attığı bir tweet’te Robinhood’un Shiba Inu (SHIB)’yu listeleme kararıyla yaşamış olduğu şaşkınlığı ifade etti. Robinhood CEO’su ise Dorsey’e yanıt verdi. İşte detaylar…

Jack Dorsey, Robinhood’un Shiba Inu listelemesine yorum yapmış oldu

Önde gelen komisyonsuz bir ticaret platformu olan Robinhood, Salı günü Shiba Inu’yu listeledi. Platformun resmi Twitter hesabında “SHIB’i listeledik. Şimdi ne yorumu yazacaksınız?” ifadeleri yer aldı. Bunun üzerine Jack Dorsey bir sual işaretiyle karşılık verdi. Buna yanıt olarak da Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Twitter’ın ne zaman bir “düzenleme” seçeneği sunacağını sordu.  Jack Dorsey, daha ilkin de meme coin’leri eleştirmesiyle gündeme gelmişti.

Genel olarak Bitcoin savunuculuğuyla tanınsa da Dorsey, diğer coin’lere yönelik müspet düşünmüyor gibi görünüyor. Ekim ayında milyarder, Shiba Inu’yu tanıttığı için kripto para borsası Coinbase’i kısaca eleştirdi. Dorsey, altcoin’leri benimseme fikrini onlarca defa reddeden sadık bir Bitcoin maksimalist olarak biliniyor. Hatta, öteki kripto para birimlerini keşfetme mevzusundaki isteksizliği, Ethereum camiası ile sayısız anlaşmazlığa yol açtı. Dorsey, Kasım ayında Twitter CEO’su olarak görevinden ayrıldıktan sonrasında, Twitter daha altcoin dostu hale geldi.

Listeleme, fiyatı yükseltti

Kriptokoin.Com olarak da bildirdiğimiz üzere Shiba Inu’nun fiyatı, Robinhood’un platformunda listelediği haberi çıktıktan birkaç dakika sonra çift haneli rakamlarla fırladı. Amerikan finansal hizmetler şirketi Robinhood, müşterilerinin Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Compound (COMP) ile muamele yapmasına izin verdi. Eklemeler geçen hafta, firmanın kripto para cüzdanını iki milyon kullanıcıya sunmasının ardından geldi.

Robinhood Müjdeyi Verdi: Shiba Inu Listede Mi?

Yakın tarihindeki bir blog gönderisine nazaran, Robinhood, ticaret platformuna dört yeni kripto mevcudiyet ekledi. Bunlar içinde popüler meme coin – Shiba Inu, piyasa değerine gore altıncı en büyük kripto para birimi – Solana, Polygon’un MATIC’i ve Compound’un COMP’u yer alıyor. Haberin arkasından listelenen tüm kriptolar yükselse de SHIB’in yükseliş oranı hepsini geçti. Son 24 saat içinde, SHIB, hafif geri çekilmeden ilkin yüzde 36 artarak iki ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,777.31 0.97%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,290.06 2.42%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.474094 2.54%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.441142 3.11%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.16 4.77%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.060884 3.27%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.07 3.7%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 52.76 2.25%