Haber: Dogecoin Mucidi: DOGE Bugün Bu Seviyeleri Görecek!

Haber: Dogecoin Mucidi: DOGE Bugün Bu Seviyeleri Görecek!Japon Sbiba Inu ırkı köpek konulu meme coin projesi Dogecoin (DOGE) mucidi Billy Markus, altcoin için fiyat tahminini Twitter’dan paylaştı.

DOGE mucidinden ironik fiyat tahmini

Piyasadaki en popüler meme coinler’den birinin yaratıcısı olan Shibetoshi Nakamoto olarak da bilinen Billy Markus, tweet’in altındaki yorumda bazı DOGE yatırımcılarına ümit veren hicivli bir fiyat tahminini paylaştı.

Dogecoin bugünün sonunda bir dolara ulaşacak.

Ancak kripto alanındaki bazı yeni başlayanlar bir miktar güvence hissetse de, Dogecoin yaratıcısı mesajını çabucak netleştirdi ve Amerika dolarını değil Hong Kong dolarını kastettiğini söyledi.

Tweet’in hicivli doğası, Dogecoin’in son 300 gündeki piyasa performansından duydukları hayal kırıklığını dile getiren birtakım yatırımcılar tarafınca hoş karşılanmadı. Geçen yılın Ağustos ayından bu yana, zaman zaman DOGE toparlanma belirtileri gösterse de değer kazanmak yerine çoğunlukla kaybediyor.

Bununla birlikte Kriptokoin.Com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere son zamanlarda, bir Dogecoin hayranı ve destekçisi olan Elon Musk’ın Twitter’ı satın almaya istekli olduğunu açıkladıktan sonra, DOGE yatırımcılarını yüzde 20 ile şaşırttı.

Dogecoin (DOGE) nedir?

Dogecoin (DOGE), popüler ‘doge’ web memesine dayanıyor ve logosunda bir Shiba Inu bulunuyor. Açık kaynaklı dijital para birimi, Portland, Oregon’dan Billy Markus ve Sidney, Avustralya’dan Jackson Palmer tarafınca oluşturuldu ve Aralık 2013’te Litecoin’den çatallandı.

Dogecoin’in yaratıcıları, onu bir köpek meme’sine dayandığından, çekirdek Bitcoin seyircisinin ötesinde daha fazla cazibeli olacak keyifli, hafifçe yürekli bir kripto para birimi olarak tasarladılar. Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medyada Dogecoin’in en sevilmiş olduğu kripto para bulunduğunu belirten birkaç tweet yayınladıktan sonrasında ise popülaritesi arttı.

Dogecoin

CoinMarketCap verilerine gore DOGE, yazının yazıldığı sıralarda son 24 saat arasında %2,77 kayıpla 0,1422 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değeri açısından uzun zaman ilk 10’da kalmayı başaran DOGE, şimdi 11. Sırada ve yaklaşık değeri 19 milyar dolar. Meme coin’i ortalama 1 yıl ilkin gördüğü 0,7376 dolarlık bütün zamanların en yüksek seviyesinden %80,70 uzakta bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,034.00 1.44%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.91 1.13%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.488916 1.39%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429341 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.71 1.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063558 2.29%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.15 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 1.99%