Haber: DeFi’nin Babası Cronje, Yeni Altcoin Projesini Duyurdu!

Haber: DeFi’nin Babası Cronje, Yeni Altcoin Projesini Duyurdu!Üretken bir merkezi olmayan finans (DeFi) geliştiricisi olan Andre Cronje, geçen ay sektörden ansızın ayrıldıktan sonrasında altcoin alanına geri döndü. DeFi yatırımcıları sevinmeden önce, Cronje yeni tokenomik modellere öncülük etmek yada üç haneli yield farming başlatmakla ilgilenmediğini söylüyor. Bunun yerine, gözünü daha sakin bir alana- düzenlenmiş kripto alanına dikmiş şeklinde görünüyor.

Andre Cronje, altcoin ekosistemine geri dönüyor

Salı günü yayınlanan bir blog yazısında Cronje, kendisinin ve ismi açıklanmayan işbirlikçilerinin kripto uyumluluğu ve düzenlemesine odaklanan birkaç proje üstünde çalıştığını duyurdu. Liste, ahenkli gizleme ürünleri, risk raporlama ve devlet destekli ulusal Blockchain’ler benzer biçimde alanları yer alıyor.  Cronje, “Kripto düzenlemesi nedeniyle düzenleyici kurumlarla savaşmaya çalışmak yerine, düzenlenmiş kriptoyla ilgilenmeye ve eğitmeye çalışmalıyız” diye yazdı ve yerleşik kurumların ana hedeflerinden biri olacağını da sözlerine ekledi.

Son Projesi Hacklenen Yearn Finance Kurucusundan Açıklama: "Sosyal Medya ile İşim Bitti"

Cronje’nin yeni odak noktası, Solidly ve Yearn Finance şeklinde düzinelerce öteki platformları içeren önceki DeFi projelerinden oldukça uzak. Projeleri birkaç farklı layer-1 Blockchain’inde konuşlandırılırken, Cronje, DeFi katılımcılarının daha yüksek getiri için daha çok risk almalarına ve karmaşık tokenomik modeller sunmalarına müsaade eden protokoller oluşturma mevzusunda bir üne sahipti. 6 Mart’ta Cronje’nin işbirlikçisi Anton Nell, çiftin “DeFi/kripto alanına katkıda bulunma devrini kapatacağını” tweetledi. Kriptokoin.Com olarak da bildirdiğimiz suretiyle o zamandan beri, Cronje ilgi odağının dışında kaldı.

Cronje, düzenlenmiş alana odaklanıyor

Cronje’nin düzenlemeye olan yeni ilgisi, bütün sektöre yönelik yeni bakış açısını yansıtıyor gibi görünüyor. Pazartesi günü yayınlanan bir önceki blog yazısında Cronje, kripto para biriminin önceki para politikası yapıcılarının hatalarını “yine ettiğini” söyleyerek DeFi pazarına yönelik örtülü bir eleştiride bulundu.  DeFi hareketi, eski finansal sistemde gördükleri birçok problemi çözen yeni, güvenilmez bir finansal sistem oluşturmak isteyen bir grup kripto geliştiricisiyle başladı. Şimdi, Cronje, para politikasının karmaşıklığının “bir nedenle var olduğunu” söyleyerek kriptonun onu daha iyi inşa edebileceğinden emin değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,224.35 0.79%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,319.08 0.89%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.475421 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.447939 2.83%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.07 2.05%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061419 2.46%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.42 2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.42 1.33%