Haber: Bu DeFi Altcoin’i, Büyük Haber Sonrası 10x Yaptı!

Haber: Bu DeFi Altcoin’i, Haber Sonrasında 10x Yaptı!

Bir DeFi altcoin projesi olan Unifi Protocol DAO (UNFI), ciddi bir yükseliş yaşadı. Değer hasılatı, Unifi Protocol DAO’daki büyük bir güncellemeye tasdik verilmesinin arkasından gözlemlendi. Yazımızda, protokolde yaşanacak olan değişimden ve fiyat hareketlerinden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

 Unifi Protocol DAO’da önemli güncelleme oylandı

Unifi Protocol DAO, sürdürülebilir ve merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemlerinde büyük bir güncelleme başlatıyor. Unifi’ın Blockchain ürünleri öncelikle 2020’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri tecim (uTrade), bahis (uStake) ve son zamanlarda bir zincirler arası köprüleme çözümünün (uBridge) eklenmesi şeklinde daha fazla hizmeti içerecek halde genişledi. Unifi Protokol ekosisteminde ortalama 11,5 milyon dolar kilitli olan Unifi, altyapı iyileştirme teklifinde bu değerin çoğunun şu anda yeterince kullanılmadığını belirtti.

2 Analist, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Tahminler Yaptı!

Güncelleme, Unifi Protokolü’nün ödül tokenı UP’da büyük değişimler ile gerçekleştirilecek. Bu aşırı teminatlandırılmış algoritmik token, ilk olarak 2018’de tasarlandığından beri, üstünde bulunmuş olduğu her Blockchain’de artan bir kripto para birimi rezervi ile tamamen destekleniyor. Yeni ve geliştirilmiş UP, tüm UP sahiplerine pasif getiri elde etmek için bu yükselen rezervdeki fonları kullanacak. Tüm ilgili Unifi ürünlerinin verimliliği artarken, stake ödülleri tokenın desteklenen değerine yönlendirilecek.

Önemli güncelleme, Unifi Protokol ekosisteminin yönetim tokenı olan UNFI token sahipleri ile birden fazla Blockchain’de gerçekleşen bir dönüm noktası olan DAO oylamasında onaylandı. 462.000 dolar kıymetini temsil eden 140.000’den fazla tokena haiz kişiler oylamaya katıldı. Unifi Protokolü oldukça zincirli DAO referandumu, UNFI token sahiplerinin 6 değişik Blockchain’de katılmasına izin verme yeteneğinde benzersizdi, halbuki tipik olarak oylama yalnızca bir yada iki Blockchain’de gerçekleşir.

DeFi altcoin fiyatı terfi etti

Unifi Protokolü, sürdürülebilir ve merkezi olmayan bir gelecek inşa etme hedefini gerçekleştirmek için geliştirilmiş UP tokenini kullandığından, bundan sonrasında gelecek tüm kripto katılımcıları için heyecan verici olmalı. Unifi Protokolü faaliyetlerini merkezi olmayan özerk bir organizasyon tarzında kurduğundan, UNFI sahiplerine bugüne dek 13 değişik Blockchain’de ekosistem arasında biriken toplam değeri yönetmekle görevlendirilecek.

Bu son güncelleme sonrası UNFI’ın kıymeti, yüzde 210’un üzerinde artış yaşadı. Kripto para birimi, sabah saatlerinde 3.24 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Ardından 39.25 dolara sıçrama yaşadı. Yazım esnasında, 10.17 dolar seviyelerinde el değiştiriyor. Coin’in 7 günlük yükselişi 227.6 oranında. 14 günde ise yüzde 300’ün üzerinde kıymet artışı yaşamış durumda. Yazım esnasında birazcık gerileme yaşamış olsa da, son 24 saatte gördüğü en düşük düzen olan 3 doların üzerinde.

 

Resimler: kriptokoin.com

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 17,107.35 1.01%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,282.76 0.87%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.402789 0.33%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.103859 2.18%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.318128 0.4%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 77.42 1.23%
  • solanaSolana (SOL) $ 13.83 0.38%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 13.06 0.3%