Haber: Binance’deki Bu Altcoin Felaket Bir Satışla Çakıldı!

Haber: Binance’deki Bu Altcoin Felaket Bir Satışla Çakıldı!Binance borsasında işlem bulan ve oldukca popüler olan altcoin Terra (LUNA), UST stablecoin’indeki sıkıntılar sebebiyle değer kaybı yaşamaya devam ediyor ve geçtiğimiz ay görmüş olduğu bütün zamanların en yüksek seviyesinden nerede ise yüzde 90 düştü.

Altcoin fiyatında sert düşüş yaşanmaya devam ediyor

Daha geçtiğimiz haftalarda 100 doların üstünde muamele bulan kripto para biriminin şu anki kıymet, 6.83 dolar.  Terra Blockchain’inin yerel tokeni olan LUNA, 8 Mayıs’ta 65 dolar civarında işlem görüyordu. Kriptokoin.Com olarak da bildirdiğimiz üzere UST dün 0,70 doların altına düştü ve dolar ile pariteye geri dönmek için savaşım ediyor. 0.93 dolara kısmi bir toparlanmanın ardından 0.75 doların dibine düştü. Terra’nın ortak yaratıcısı Do Kwon “UST için bir kurtarma planını açıklamaya yakın” bulunduğunu tweetledi. Herhangi bir kurtarma planının LUNA’yı da etkilemesi umut ediliyor.

7 günlük LUNA grafiği

UST, kompleks bir algoritmik strateji ile 1 dolarlık değerini koruyacak halde tasarlanmıştır. Terra ekosistemindeki iki altcoin’in ikisinin de kıymeti aşağı doğru spiraller çizerken, arbitrajı teşvik eden strateji dağıldı. UST’nin düşüşü, Amerika hükümet yetkililerinden stablecoin düzenlemeleri için çağrıları yeniledi. Amerika’nin Hazine Bakanı Janet Yellen, bugün yapmış olduğu açıklamalarda aşağıdaki ifadeleri kullandı:

TerraUSD olarak bilinen bir stablecoin, bir çıkış yaşadı ve değer kaybetti. Bunun hızla büyüyen bir ürün olduğunu ve hızla artan riskler olduğunu gösterdiğini düşünüyorum.

Terra ekosistemindeki bozgun herkesi şaşırttı

Durum, kripto para şirketlerini de şaşırttı. Dün erken saatlerde, hacim olarak en büyük kripto para borsası olan Binance, “ağın istikrarlı olduğunu kabul edene ve bekleyen para çekme kütlesi azalana kadar” LUNA’dan para çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğunu duyurdu.

Analist, Ayı Piyasasında Yatırım Yapılacak Altcoin'leri Duyurdu! 

Çökmeden ilkin UST, en popüler üçüncü stablecoin idi (ancak Tether  (USDT)ve USD Coin’in peşinden geliyordu). Bu tür kripto para birimleri, çalkantılı zamanlarda sakinlik sağlamak için tasarlanmıştır. Yine de, Terra’nın dolar sabitinden ayrılmasının, daha geniş kripto para piyasasına yayılan son satışların arkasındaki temel nedenlerden biri olduğuna inanılıyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,224.35 0.79%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,319.08 0.89%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.475421 3.3%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.447939 2.83%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.07 2.05%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061419 2.46%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.42 2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.42 1.33%