Güney Kore’nin En Büyük Bankası Ülkenin İlk Kripto Yatırım Fonunu Kuruyor - 2022

Güney Kore’nin En Büyük Bankası Ülkenin İlk Kripto Yatırım Fonunu Kuruyor – 2022Kookmin Bank, Güney Kore’de perakende yatırımcılara kripto yatırım seçeneği sunan ilk banka olmaya hazırlanıyor.

Kookmin Bank, 21 Şubat’ta dijital varlıklar ve yapay zeka yatırım fonlarına ait ürün ve strateji kabiliyetlerini belirlemek için bir Dijital Varlık Yönetimi Hazırlık Komitesi kurduğunu duyurdu. Banka, kripto borsasında işlem bulan fonları (ETF’ler) ve vadeli muamele ürünlerini piyasaya sürmeyi bekliyor. Komite ek olarak yatırım fonları için risk ve ahenk mevzularını da değerlendirecektir.

Planlar, bankadan meydana getirilen resmi açıklamada KB’nin Endeks Quant Yönetimi Başkanı Honggun Kim tarafınca onaylandı. “Sanal mevcudiyet temalı bir öz sermaye fonu kuracağız, Süreli yayınlar da yayınlamayı planlıyoruz” dedi.

Güney Kore’nin en büyük net karı olan KB Financial Group, inceleme platformu MacroTrends’e nazaran Eylül 2021 itibariyle yaklaşık 520 milyar dolarlık toplam varlığa sahipti.

Mevcut planlar, ana yatırımlar üstünde garanti sağlamak için bir kripto yatırım endeksi fonu ve bununla beraber dış kaynaklı yatırım yönetimi olarak da adlandırılan bir Dış Kaynaklı Baş Yatırım Görevlisi (OCIO) kullanan bir fon başlatmaktır. OCIO fonu emekli maaşlarında da kullanılabilir.

Bu tür OCIO, her biri kripto yatırım fonları sunan Grayscale ve Fidelity Asset Management içerir. Fidelity Canada, geçen Aralık ayında bir spot Bitcoin ETF başlattı, sadece böyle bir ürün hemen hemen Amerika’de onaylanmadı.

KB, müşterileri için yeni bir yatırım fonu başlatarak, kripto ve ödenemez token (NFT) yatırımlarına giderek daha açık hale gelen bir pazara cevap veriyor. Yakın rakibi Shinhan Bank, müşterilerinin NFT tahsilatlarını ülkenin biri olan blok zinciri Klaytn’da yönetmelerine destek olmak için mobil bankacılık uygulamasının bütün bir bölümünü ayırdı.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,901.13 0.22%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,305.71 1.05%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.493068 2.34%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.448903 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.63 2.68%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061897 1.33%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.39 1.7%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.12 1.18%