Goldman Sachs, Kripto İle İlgili Hizmetlerini Genişletiyor  - 2022

Goldman Sachs, Kripto İle İlgili Hizmetlerini Genişletiyor  – 2022Wall Street devi Goldman Sachs, kripto para birimleri ile ilgili hizmetlerini ikili kripto seçenekleri sunarak genişletmek istiyor. 

Wall Street devi, halihazırda en zengin müşterilerine muayyen kripto para birimlerine yatırım yapma seçeneği sunuyor. Şimdi de tezgah üzeri ikili kripto seçenekleri taktim etmek istiyor. Konuya aşina olan kişilere nazaran Goldman Sachs Group’un müşterilerine ikili kripto seçenekleri sunarak kripto ile ilgili hizmetlerini genişletmeye çalmış olduğu bildirildi.

İkili opsiyonlar kapsamında, kripto benzeri hedge fonları yada bitcoin madencileri olan müşteriler, risklerden korunmak yada getirileri çoğaltmak için alım satımlarını özelleştirebilecekler. Goldman’ın küresel kripto ticareti başkanı Andrei Kazantsev Aralık ayında türev tipi riskten korunma için oldukça fazla istek bulunduğunu söylemişti. Ayrıca bir opsiyon piyasası geliştirmenin bunun için bir sonraki adım olacağını söylemiş oldu.

Ayrıca Goldman Sachs, kripto para çalışmalarını işe alımlarla da genişletiyor. Şirket bir Dijital Varlık Başkan Yardımcısı işe alacağını duyurdu. Wall Street devinin kripto sektörüne ilgisi, üç senelik bir aradan sonra Mart 2021’de kripto para birimi alım satım masasını yine başlatmasından bu yana artıyor. Borç veren, rakiplerinin çoğunun aksine kripto sektörüne genişlemek için birden fazla hamle yaptı.

Geçtiğimiz günlerde ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, ülkenin Ukrayna’yı işgal etmesinin peşinden Rusya’daki operasyonlarını durdurdu. Şirket, bunu meydana getiren ilk büyük Wall Street bankası oldu.

Galaxy Digital ile ortaklık kurdu

9 Mart tarihindeki bir SEC dosyasına nazaran Goldman Sachs, kripto müşterilere Galaxy Digital vesilesiyle bir Ethereum fonuna erişim sunmaya başladı.

 “Goldman Sachs, İhraççıya [Galaxy Digital] tanıtılan belirli müşteriler için bir tanıtım ücreti alacaktır.”

Galaxy Digital, Mike Novogratz tarafından yönetilen bir yatırım firmasıdır. Aynı zamanda Bitcoin geleceği teklifi için Goldman likiditesi sunmaktadır. Mart 2021’de başlatılan Galaxy Kurumsal Ethereum Fonu, en az 250.000 $ yatırım eşiğine haizdir. Galaxy Digital de benzer bir düzenlemeyle Morgan Stanley müşterilerine bir Bitcoin fonu sunuyor.

Goldman Bitcoin’de yükselişe geçti

Bankacılık devi, son 12 ayın daha iyi bir bölümünde Bitcoin’e karşı yükseliş eğiliminde. Ocak ayının başlarında, bankadaki bir analist, Bitcoin’in potansiyel olarak bir kıymet deposu olarak altınla rekabet edebileceğini ve pazar payını aşmaya başlayabileceğini söylemiş oldu.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,011.00 1.65%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,356.98 1.28%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.487869 1.6%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.428875 1.42%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.75 1.78%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063575 3.71%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.13 2.2%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.59 2.49%