Glassnode Raporu: Bitcoin Yükselişe Hazırlanıyor - 2022

Glassnode Raporu: Bitcoin Yükselişe Hazırlanıyor – 2022Glassnode tarafından hazırlanan bir rapora göre, kriptonun zincir içi (on-chain) arzı durağan kalıyor ve bu da piyasanın “önümüzdeki fırtınayı atlatmaya” hazır bulunduğunu gösteriyor.

Glassnode Pazartesi günü yaptığı açıklamada, verilerin hem spot varlıkların bununla beraber fon akışlarının istikrarlı kaldığını gösterdiği için korkudan kaynaklanan kitlesel bir çıkış belirtisi olmadığını söyledi.

Bitcoin piyasası, Mart ayında beklenen Fed politikasının sıkılaştırılmasını beklerken bununla beraber Ukrayna’da harp durumundan korkuyor. Bu hafta, Mart ayına kadar vadeli muamele vadeli yapı eğrisinin düzleşmesiyle Bitcoin türev piyasalarının bu belirsizlikte fiyatlandığını gördü. 2022’nin sonuna kadar vadeli muamele primleri oldukca düşük, yıllık bazda ancak %6 ile muamele görüyor ve piyasa, koruyucu satım opsiyonları için güçlü bir tercih ifade ediyor. Vadeli işlem piyasasında toplam açık pozisyon kıymeti, kripto piyasasının toplam değerine kıyasla yüzde 2’den yüzde 1,76’ya geriledi.

Glassnode verdiği raporda:

“Bu, önceki on yıllardaki gevşek para politikası göz önüne alındığında, daha sıkı bir Amerika dolarının daha geniş ekonomik etkisine ilişik net bir yatırımcı belirsizliğine işaret ediyor” dedi.

Glassnode: Borsalardan Çekilen Bitcoin Miktarı Yükseldi

Piyasa katılımcılarının risk azalttığı aleni olsa da, borsalardan çekilen Bitcoin miktarı, yatırılan miktardan hala önemli seviyede yüksek. Net BTC çekimleri geçtiğimiz üç haftada aylık 42.900 BTC’ye, kısaca kasım ayından beri görülen en yüksek seviyeye yükseldi. Uzun vadeli birikimciler, 13,34 milyon BTC ile dolaşımda olan arzın kontrolünü elinde bulundurmayı sürdürüyor.

ABD Merkez Bankası’nın beklenen ürem artırımı sebebiyle bir oynaklık beklentisi göz önüne alındığında, tüccarlar kaldıraçlı varlıklara maruz kalmalarını kaldıraç azaltma adı verilen bir süreçle azaltıyorlar.

Glassnode, “Yatırımcılar, mart ayında beklenen Fed ürem artışlarını yakından takip ederek riskten korunmak ve aşağı yönlü koruma satın almak için türev piyasaları kaldıraçtan indiriyor.”

Glassnode ayrıca, uzun vadeli sahipler tarafınca tutulan bitcoin arzı durağan kalmaya devam ettiği için “fazlaca dirençli bir hodler camiası” olduğuna dikkat çekiyor.

Bitcoin fiyatı, imla esnasında 44.200 dolar civarında muamele görüyor.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,901.13 0.22%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,305.71 1.05%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.493068 2.34%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.448903 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.63 2.68%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061897 1.33%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.39 1.7%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.12 1.18%