FC Barcelona Kripto Para Birimi Sponsorluk Anlaşmalarını Reddetti  - 2022

FC Barcelona Kripto Para Birimi Sponsorluk Anlaşmalarını Reddetti  – 2022İspanyol profesyonel futbol kulübü FC Barcelona ‘etik olmayan’ kripto para şirketlerinin forma sponsorluk tekliflerini reddetti.

Kripto para birimleri Barcelona’ya fazla miktarlarda para teklif etmesine rağmen, profesyonel futbol kulübü onların bu kazançlı tekliflerini reddetti. İspanyol ustalaşmış futbol kulübü Barcelona, ​​yerel günlük spor gazetesi Marca tarafınca gösterilen bir tutanağa gore, kripto para birimi şirketleri tarafından sunulan son aşama kazançlı birkaç forma sponsorluğu anlaşmasını geri çevirdi. Efsanevi Katalan kulübünün yönetim kurulu, kripto para sektörünü “spekülatif” ve “riskli” olarak nitelendirdi:

“Kripto paralar spekülatif, riskli, fazlaca değişken ve etik olmayan bir sektördür.”

FC Barcelona ana forma sponsoru olma yarışı devam ederken Polkadot mühim yarışmacılardan biriydi. İspanyol futbol kulübünün forma sponsoru olarak Spotify, Vegan Nations ve Polkadot arasında seçim yapacaktı. Kulüp, seçenekleri iyice inceleyip, uzun vadeli stratejisine yanıt veren sponsoru seçeceğini söylemişti. Popüler takım sonucu verdi.

Barcelona’ya kripto para birimi şirketlerinden daha az para teklif etmesine rağmen kulüp, İsveçli müzik akışı devi Spotify ile anlaşmaya karar verdi. Bu ayın başlarında Reuters, kulübün uzun süreden beri idame eden yeni bir ortak arayışının ardından 320 milyon dolar değerinde üç yıllık bir antak kalma imzaladığını bildirdi.  Henüz resmi olarak açıklanmayan ortaklık, forma reklamcılığı için en büyük anlaşmalardan biri olacak.  Spotify, logosunu hem erkek hem de kadın takımlarının formalarının önünü süsleyecek.

2016’da Barca, Japon çevrimiçi perakendeci Rakuten ile büyük bir sponsorluk anlaşması yapmıştı. Ancak şimdi süresi doldu. Bundan ilkin Qatar Airways ile güçlerini birleştirmişti. Dünyanın en zengin futbol kulüplerinden olan Barcelona, bir asırdan fazla bir süredir forma sponsorluğu imzalamayı reddediyoru. 2006 yılında nihayet Birleşmiş Milletler ajansı UNICEF ile zamanı anlaşmasını imzalamıştı.

Son zamanlarda kripto para şirketleriyle bir forma sponsorluğu anlaşması imzalamayı reddetmesine karşın, Barselona özellikle kripto mevzusunda çekingen olmadı. Şubat 2020’de blockchain platformu Chiliz ile küresel bir konsorsiyum anlaşması imzaladı. 

Ayrıca, futbol kulüplerinin kripto para sponsorlukları yaygın hala gelmeye başladı. Yılın başlarında, İngiliz futbol kulübü Manchester United Tezos ile multi-milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 20,034.00 1.44%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,357.91 1.13%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.488916 1.39%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.429341 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 33.71 1.82%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.063558 2.29%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.15 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.72 1.99%