Ethereum’da Katman 2 Ürünü StarkNet Başlatıldı. - 2022

Ethereum’da Katman 2 Ürünü StarkNet Başlatıldı. – 2022Şirket, StarkWare’in Ethereum için 2. Tabaka ürünü olan StarkNet’in merkezi olmayan uygulamaların (dapps) dağıtımına hazır bulunduğunu söyledi.

StarkNet, Ethereum’un ölçekleme problemini çözmek için sıfır malumat (ZK) toplamalarını kullanır.”

Ethereum’un yüksek işlem maliyetleri yada gaz ücretleri, Kambriyen alternatif patlamasını teşvik etti. Bazıları Solana benzer biçimde yeni blok zincirlerdir, ötekiler ise daha rekabetçi hale getirmek için Ethereum blok zincirinde bereketlilik arar.

Solana benzer biçimde katman 1 yaklaşımları geçen sene önemli ilerleme kaydetmiş olsa da, hala büyüyen sıkıntılarla boğuşuyorlar. StarkNet’in ZK toplamalarını kullanımı, Ethereum’un güvenliği ile daha düşük ücretlere gereksinim duymayı birleştirmeyi amaçlıyor.

ZK toplamaları, yüzlerce işlemi bir araya getirmeyi içerir ve daha sonra Ethereum blok zincirine yazılır. Hesaplama açısından yoğun bir muamele sürecidir, ancak blok zincirine yüzlerce değil de, sadece tek bir işlem yazmayı içerdiğinden, gaz ücretlerinden önemli ölçüde tasarruf sağlar.

StarkNet temel teknolojisi, Ethereum üzerinde çalışan kripto para birimi türevleri için bir pazar olan dYdX’te de konuşlandırıldı – bununla ilişkili olağan ücretler olmadan.

Tel Aviv merkezli StarkWare, 2022’nin nihayetinde, StarkNet’in Ethereum’dan saniyede bir büyüklük mertebesi daha yüksek muamele gerçekleştirmesinin beklendiğini ve bunun en az iki büyüklük mertebesi daha düşük bir maliyetle beklendiğini söylemiş oldu.

Kasım 2021’de StarkWare, şirkete 2 milyar dolar getirisi olan C Serisi finansman turunu kapattı.

StarkWare kurucu ortağı Uri Kolodny, Manhattan’daki daha fazla nüfus artışına müsaade eden gökdelenler ile StarkNet’in Ethereum’un kullanıcı tabanı için aynı aynı misyonu üstlenme potansiyeli içinde bir benzerlik kurdu. StarkNet benzer biçimde Katman 2 teknolojilerinin blok zinciri kullanımında “beklenen büyük bir artış” sağlamada “mühim” olacağını ekledi.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Yoyodex’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 18,901.13 0.22%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,305.71 1.05%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.493068 2.34%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.448903 1.38%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.63 2.68%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061897 1.33%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.39 1.7%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.12 1.18%