Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Ayı Piyasasına İyimser Bakıyor!  - 2022

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Ayı Piyasasına İyimser Bakıyor!  – 2022
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, yatırımcıların “kripto kışı” yaşayabileceğini ama bunun onlar için tamamen kötü bir şey olmadığını söylemiş oldu. 

Ethereum (ETH) kurucu ortağı ve kripto para biriminde önde gelen adlardan Vitalik Buterin, yatırımcıların bir “kripto kışı” yaşayabileceğini ancak bunun onlar için tamamen fena haber olmadığını söylemiş oldu. Fiyatlar şu anda yeterince düşük olduğundan, bunun başka bir dijital mevcudiyet evrenine yol açabileceğini söyledi. Buterin’e göre, “kısa vadeli spekülatif etkinin yok olması için ayı piyasası yaşanması gerekiyor.

“Kripto ayı piyasasında birtakım kripto projeleri yok olur. Böylece hem ekip aynı zamanda topluluk olarak uzun vadeli sağlam projelerin hangileri olduğunu anlayabiliriz.”

Bloomberg ile yapmış olduğu röportajda Buterin; “Kripto parayla yakından ilgilenen insanlar, yaşanacak ayı piyasasını memnuniyetle karşılar. İnsanların ayı piyasasını memnuniyetle karşılamasının sebeplerini açıkladı. Her ne kadar fiyat yükselişleri çoğu insanı mutlu etse de bunların oldukça kısa vadeli spekülatif ilgiyi de bununla beraber getirmesidir.” Kripto para piyasası, Kasım ayı başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine geldikten sonra düşüş yaşamaya başladı. Sonuç olarak, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi zirvesinden yaklaşık %45 düştü ve Ethereum %40 düşüş yaşadı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana yaşanmış olan fiyat yükselişleri karşısında şaşırdığını belirten 28 yaşındaki milyarder Buterin, kripto sektörü bir ayı dönemine mi girdi yoksa genel piyasalardaki oynaklığı mı taklit ettiği mevzusunda emin olmadığını altını çizdi.

Ethereum fiyatı 16 Şubat’tan bu yana düşüyor

Tradingview.Com’da Kaynak ETH/USD Grafiği

Ayı piyasası gelişmekte olan bu sanayi için ancak dönemsel bir düşüş olabilir. Ancak Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Bloomberg’e pazarın geçen yılki hareketine “şaşırdığını” söylemiş oldu. Bununla beraber, kriptonun ikinci ayı yaşamasında yada daha geniş ekonomilerde bulunan oynaklığı yansıttığından emin değil.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve NasilCoin’in görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

İlgili içeriğimizi beğendiyseniz yorumunuzu esirgememenizi rica ederiz 🙂

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,087.78 0.21%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 1,313.50 0.33%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.468816 6.7%
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.444901 2.76%
  • solanaSolana (SOL) $ 32.84 2.02%
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.061018 3.38%
  • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 17.30 2.17%
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 53.20 1.03%